LODZ_KWIECIEN_PLAKAT_AWERS_1W myśl idei działań Fundacji Sztuka na Bruku, że sztuka może być blisko, dostępna wprost, na ulicy, w dniach 16-22 kwietnia br planowane jest „odzianie” wybranych pomników znajdujących się przy ulicy Piotrkowskiej.

Łódzcy projektanci zaprojektują i będą ubierać, przebierać w niecodzienne stroje znane postaci łódzkich pomników:
– Juliana Tuwima – pomnik Ławeczka Tuwima przy Piotrkowskiej 104, można przysiąść się, porozmawiać;
– Misia Uszatka – stoi przy Piotrkowskiej 87, przed siedzibą CIT i Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UMŁ;
– 20 kwietnia na Placu Wolności – finał. Artyści wspólnie ubiorą pomnik Tadeusza Kościuszko.

Pomniki będą ubierać:

– Aleksandra Kmiecik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Projektuje, stylizuje, organizuje. Zdarza się, że robi to wszystko jednocześnie. We wszystkim, w co się angażuje, stawia na prostotę, klasykę i wygodę.

-Michalina Polk, studentka Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz projektowania odzieży interesuje się grafiką i animacją.

– Monika Gromadzińska, Absolwentka Liceum Plastycznego w Poznaniu. Studentka 5 roku ASP w Łodzi, ze specjalizacją projektowania ubioru i druku na tkaninie.

– Bartos Bębenista, absolwent liceum plastycznego, obecnie student wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Współtwórca Grupy Artystyczne 020 dzieki, której rozpoczął współpracę z fundacją Sztuka na Bruku w październiku otwierając wystawę wzdłuż ul. Piotrkowskiej.

– Anna Wójcik, studentka wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Autorka logo i była działaczka warszawskiego wolontariatu „Domeyko dzieciom”. Obecnie na terenie Łodzi współpracuje z fundacją „Słonie na balkonie”.

Przy okazji realizacji projektu „Ubieramy Pomniki” planowana jest wycieczka z przewodnikiem szlakiem pomników przy Piotrkowskiej. Start 21 kwietnia o godz. 11 przed pomnikiem Tadeusza Kościuszko.

Zobacz także:

Sztuka na Bruku – 2 edycja (foto)

Sztuka na Bruku – Bramy Sztuki (foto)

FOKUS Łódź Biennale 2010 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dzienkota
Światowy Dzień Kota w Galerii Łódzkiej
mfkig
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2013
swiatlo2
Światło, którym oddychasz – iluminacja fasady

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*