DSC_0394Najnowsza premiera Teatru Lalek Arlekin to Tymoteusz wśród ptaków. Jest to szczególne wydarzenie, bo to ostatnia nowość na deskach teatru przed jego czasową wyprowadzką z powodu generalnego remontu, który ma ruszyć od marca tego roku. Arlekin oczywiście nie zaprzestanie swoich działań, lecz zaprasza na scenę Zespołu Tańca Ludowego Harnama w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282a.

Tymoteusz wśród ptaków to jedna z sześciu sztuk dla najmłodszych dzieci napisanych przez Jana Wilkowskiego, których tytułowym bohaterem jest mały miś, mieszkający w lesie. Tym razem miś angażuje się w opiekę nad porzuconym jajkiem, którego nikt nie chce adoptować. Mimo sprzeciwów ojca – statecznego niedźwiedzia i szyderstw całego lasu Tymoteusz troskliwie zajmuje się podrzutkiem. Bajka w prosty sposób uczy najmłodszych wrażliwości, zainteresowania losem innych oraz tolerancji.

Spektakl został przygotowany przez sprawdzony tandem: Ochamński-Hrk. Stanisław Ochamński to nestor polskiej reżyserii i były dyrektor Teatru Arlekin, świetnie rozumiejący dzieci i potrafiący pokierować aktorami tak, że są oni w stanie porwać swą grą najmłodszych odbiorców Melpomeny. Natomiast Joanna Hrk – łódzka plastyczka i scenografka stworzyła do przedstawienia wspaniałą, barwną dekorację. Uszyty z kolorowych materiałów, jak pikowane kołdry, cały las sprawiał wrażenie cieplusiego, przemiłego, wprowadzając na scenę domową atmosferę bajeczki, wystawianej przy rodzinnym kominku. Interesujące rozwiązania zmiany dekoracji zadziwiały i fascynowały nie tylko dzieci, ale także zgromadzoną tłumnie dorosłą publiczność.

joomplu:47611

W przedstawieniu pojawiają się lalki klasycznego teatru lalek: kukły i pacynki-pyskówki, przyjaźni bohaterowie dziecięcego świata i wyobraźni. Również wpadająca w ucho muzyka Michała Makulskiego, łagodnie towarzysząca spektaklowi – to ogromny atut najnowszej premiery Arlekina. Twórcy zrobili wszystko, by widz w wieku 3-6 lat nie tylko wyszedł z teatru zadowolony i wzbogacony o cała paletę wrażeń i doznań, ale zadbali także o to, by spotkanie z tego rodzaju sztuką zapadło głęboko w pamięć i zaszczepiło miłość do teatru.

W przedstawieniu ważną rolę odegrali również doświadczeni aktorzy Arlekina wsparci przez młodych adeptów tej sztuki. Obsada: Agata Butwiłowska, Małgorzata Wolańska, Karolina Zajdel, Tomasz Pieczątkowski, Waldemar Presia, Jerzy Dowgiałło Całym sercem polecam Tymoteusza wśród ptaków, jako świetny sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
podniemieckimi
Pod niemieckimi łóżkami – recenzja
_DSC2572
Król Ryszard III w Teatrze Jaracza – recenzja
_MG_6771
Ślub w Teatrze Studyjnym – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*