Tymoteusz8Z okazji Babiego Lata Teatr Lalek Arlekin zaprasza na otwartą próbę spektaklu  Tymoteusz wśród ptaków, która odbędzie się 21 września o godzinie 14:00 (aktualna siedziba teatru ul. Piotrkowska 282a), a po przedstawieniu na spotkanie z aktorami. Jest to niezwykła okazja przyjrzenia się z bliska lalką występującym na scenie, a także sprawdzenia czy łatwo się nimi animuje. Ponadto aktorzy bardzo chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z warsztatem ich pracy.

WSTĘP NA PRÓBĘ TYLKO NA ZAPROSZENIA! Mamy dla was 2 podwójne wejściówki na spektakl.  Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Tymoteusz”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie zaproszenie. Zabawę zakończymy w czwartek (19 września), o godz. 21. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Wejściówki otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

zakończony

„Tymoteusz wśród ptaków” to jedna z sześciu sztuk napisanych przez Jana Wilkowskiego dla najmłodszych dzieci, których bohaterem jest miś Tymoteusz. Mieszka on w lesie razem z tatą. Tymoteusz jest wesołym, upartym, troszkę lekkomyślny misiem, który ma zwariowane pomysły. Podobnie jak dzieci ma kłopoty z dorosłymi i otaczającym go światem.

Pewnego dnia znajduje podrzucone kukułcze jajo i postanawia je sam wysiedzieć wbrew mieszkańcom lasu, którzy próbują go zniechęcić za wszelką cenę. Wysiadywanie jajka to niezwykle trudne zadanie dla misia, ale Tymoteusz stara się jak najlepiej wywiązać z przyjętego obowiązku. Co się wykluło z jajka? Przekonacie się przychodząc na spektakl.

„Tymoteusz wśród ptaków” to humorystyczna, pełna zabawnych sytuacji opowieść, która uczy dzieci tolerancji i otwarcia na innych. 

Scenariusz: Jan Wilkowski
Reżyseria: Stanisław Ochmański
Scenografia: Joanna Hrk
Muzyka: Michał Makulski

Obsada: Agata Butwiłowska, Małgorzata Wolańska, Karolina Zajdel, Tomasz Pieczątkowski, Waldemar Presia, Jerzy Dowgiałło

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jestem Mordercą w Kinie Helios (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
Marcelina w Soda Underground (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*