Tymoteusz Lekler w Galerii Re:Medium (foto)

IMG_0260Do 25 lutego w Galerii Re:Medium można oglądać wystawę fotografii Tymoteusza Leklera pt. „Pokój”. Jej kuratorką jest Dominika Pawełczyk.

„Pokój” jest świadectwem poszukiwania harmonii między człowiekiem a zastanym miejscem – opuszczonym przez domowników, a odnalezionym przez artystę.

Na wystawie odnajdziemy czysty akt, jak i „pejzaże ciała”, ukazane w sposób abstrakcyjny. Fotografia we wnętrzach Leklera buduje kontakt osobisty z widzem i pokazuje emocje ukryte w gestach prezentowanych postaci. Modelki nie stanowią jednak jedynie uprzedmiotowionego obiektu oglądu – przez swój naturalny ruch, czy pozę – są często inicjatorkami zwolnienia migawki Leklera – pisze Dominika Pawelczyk.

joomplu:119276

Tymoteusz Lekler jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego) w pracowniach prof. Antoniego Starczewskiego i prof. Lecha Kunki. Ma na swoim koncie 30 indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych wystaw fotografii oraz osiem indywidualnych i wiele zbiorowych wystaw tkanin i obiektów w takich miastach, jak: Łódź, Warszawa, Kraków, Monachium, Lozanna, Kyoto, Sapporo, Toronto, Lahti, Paryż czy Chicago. Jest autorem realizacji fotografii do kilkudziesięciu albumów, książek, kilkuset plakatów, katalogów mody, płyt muzycznych i kalendarzy autorskich. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Europie i Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *