tymonIMG_0155W piątek, 23 lutego o godz. 20 w Przechowalni wystąpi Tymon Tymański z projektem prezentujących utwory grupy The Beatles.

Mamy dla Was 4 pojedyncze zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Tymon”, w treści maila napiszecie dlaczego chcecie bilet. Zabawę zakończymy 22 lutego o godz. 22 Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

PODCZAS WYDARZENIA TYMON TYMAŃSKI ZAPREZENTUJE WŁASNY REPERTUAR ORAZ ZMIERZY SIĘ Z TWÓRCZOŚCIĄ LEGENDARNEJ GRUPY THE BEATLES. CAŁOŚĆ ZOSTANIE OPATRZONA KOMENTARZAMI I HISTORIAMI TYMONA.

23.02.2018 godz. 20:00
klub Przechowalnia
Łódź, ul. 6 Sierpnia 5

BILETY DOSTĘPNE W KLUBIE PRZECHOWALNIA
Łódź, ul. 6 Sierpnia 5

oraz w biurze yMusic
Łódź, ul. Piotrkowska 66 lok.12
od pon. do pt. w godz. 10-16

http://sklep.ymusic.pl/home/26-pakiet-kultura-koncert-tymon-tymanski-karnet-halo-kultura.html

Tymon Tymański urodził się 30 września 1968 roku w Gdańsku. W wieku 8 lat rozpoczął grę na gitarze klasycznej. Około 12 roku życia porzucił klasykę dla rock’n’rolla i założył swój pierwszy zespół The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, która w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymonem Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji. Projekt okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. W 2001 r. grupa została uznana przez krytyków czasopisma „Jazz Forum” za najlepszą grupę dekady.

W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon & The Transistors. Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Utwory wyświetlone w milionach odsłon na YouTube zyskały miano kultowych. W 2007 r. Tymański, we współpracy z producentem filmowym Maciejem Chmielem i literatem Jackiem Dehnelem, utworzył dziennikarski tercet firmujący kulturalno-informacyjną aktywność programu „Łossskot” produkcji TVP 1. W 2014 r. odbyła się premiera musicalu „Polskie Gówno” powstałego w wyniku kooperacji Tymona, Transistorów i reżysera Grzegorza Jankowskiego. Tego samego roku na płycie „Rock’n’Roll” Tymański zaprezentował własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie. Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz.

Jesienią 2016 r. powstał One Man Show – solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań. W utworach Tymona można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Franka Zappy.

W lutym 2017 roku odbyła się premiera siódmego albumu zespołu Tymon & The Transistors „Zatrzymaj Wojnę!”. Płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich. ​Na płycie znalazły się przejmujące piosenki m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys. Aranżacje czerpią z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment. W rozszerzonym składzie Tranzystorów, tradycyjnie znaleźli się goście. Tym razem możemy również usłyszeć Natalię Pikułę (Drekoty, Nowe Sytuacje), Daniela Hertzova, Olafa Deriglasoffa i Romana Puchowskiego (Von Zeit).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zespol
Widzew Łódż – Polonia Bytom (zakończony)
seba4
Weekend w New Yorku (zakończony)
NocKina2010-plakat-grupa1
Noc Kina w Silver Screen (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*