019natuW sobotę, 9 sierpnia o godz. 20 na terenie OFF Piotrkowskiej zorganizowano imprezę muzyczną z udziałem z Tymona Tymańskiego & The Transistors oraz Natalii Natu Przybysz z zespołem.

Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka „Niebieski” z ostatniego wydawnictwa pt. „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin”. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60.

– Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji – mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.

joomplu:76715

Nowy materiał Tymona Tymańskiego to 14 klasyków w autorskich aranżacjach.

– Czternastka to liczba symboliczna. Tyle kompozycji znajdowało się początkowo na płytach Wielkiej Czwórki, zanim ich utwory nie stały się dłuższe i bardziej wyrafinowane, zanim z prekursora boys-bandu nie stali się zespołem studyjnym i artystycznie poszukującym, a razem z nimi nie zmienił się cały ROCK’N’ROLL” – podkreśla Tymon Tymański.

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Tymon Tymański & The Transistors w 6 dzielnicy (foto)

Tymon Tymański & The Transistors w Wytwórni (foto) 

Natalala w Łodzi Kaliskiej (foto)

Natalia Przybysz w Scenografii (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
janerkasipr110911-2432
Lech Janerka w Teatrze Małym (foto)
JuwenaliaI-22
Juwenalia UŁ 2011 – koncerty dzień 1 (foto+wideo)
Henryk_Mikiewicz_20120817-12
Geyer Music Factory 2012: Henryk Miśkiewicz (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*