IMG_2170W piątek, 18 listopada o godz. 20 w OHM (Manufaktura) rozpocznie się koncert Tymona Tymańskiego & The Transistors. Bilety kosztują 40/50 zł. KONCERT PRZEŁOŻONY

Grupa Tymon & The Transitors została powołana do życia latem 2002 roku w mazurskim Olecku. Tymon Tymański pracował wówczas nad muzyką do głośnego filmu „Wesele” i potrzebował zespołu, który miał wykonywać piosenki na koncertach. Tranzystory nie załapały się co prawda do samego obrazka, ale ich soundtrack okazał się sporym hitem, wygrywając Orła Akademii Filmowej 2003 oraz Zlotą Kaczkę czasopisma „Film”. W 2006 kwartet nagrał drugą plytę pt. „Don’t Panic! We’re From Poland”, która, oprócz kompozycji Tymańskiego, zawierała kilka kolejnych utworów, które lider napisał wspolnie z Robertem Brylewskim. Ikoną polskiego rocka alternatywnego.

Współpraca Tranzystórow z Brylewskim jest zresztą stała cechą płyt grupy; słynny Afa wrocił jako współtworca ich szóstej płyty pt.”Polskie gówno” oraz jeden z głównych bohaterów filmu pod tym samym tytułem.

W 2009 T & TT wydali album pt. „Bigos Heart”, na których gośćmi specjalnymi byli Leszek Możdżer i Grzegorz Halama. w 2010 rzeczona płyta wygrała Fryderyka w kategorii Alternatywny Album Roku.

Równocześnie w 2008 roku Tymański wraz z zespołem zaczął pracować nad swoistym opus magnum, wspomnianym wcześniej prześmiewczym muscalem pt. „Polskie gówno”, który po wielu perypetiach doczekał się premiery i kinowego debiutu w lutym 2015, otrzymując nagrodę w kategorii Inne Spojrzenie na Polskim Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz dwa laury na koszalińskim festiwalu „Młodzi i film” (Grand Prix i nagroda za muzykę).

Skład zespołu:
Tymon Tymański – gitara, głos,
Marcin Gałązka – gitara, głos,
Michał Ciesielski – saksofony, głos,
Dawid Lipka – trąbka, głos,
Szymon Burnos – instrumenty klawiszowe, głos,
Arkadiusz Kraśniewski – gitara basowa, głos,
Roman Ślefarski – perkusja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kuska
Kuśka Brothers w Stereo Krogs
Siksa w Konkrecie
bajka
BAiKA (Banach & Kafi) w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*