Tymon & The Transistors w Niebostanie

07062013_524W piątek, 6 grudnia o godz. 21 w Niebostanie rozpocznie się koncert grupy Tymon & The Transistors. Dwie godziny wcześniej Jędrzej Słodkowski poprowadzi w tym samym miejscu spotkanie z liderem grupy, Tymonem Tymańskim. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, na koncert kosztuje 20/25 zł.

Grupa Tymon & The Transistors została powołana do życia w lipcu 2002 roku na warsztatach w ramach imprezy Przystanek Olecko. W roku 2003 zespół pracował nad ścieżką do filmu „Wesele“, którego premiera odbyła się we wrześniu roku 2004. W 2005 roku muzyka z „Wesela“ (głównie autorstwa Tymona Tymańskiego) została nagrodzona Orłem Akademii Filmowej oraz Złotą Kaczką czasopisma „Film“.

W roku 2007 zespół wydał kolejną płytę pt. „Don’t Panic! We’re From Poland“. Podobnie jak na pierwszej, w paru utworach drugiego krążka współkompozytorem muzyki był Robert Brylewski (Brygad Kryzys, Izrael). W roku 2010 ukazał się trzeci album Tranzystorów pt. „Bigos Heart“, który w roku 2011 został nagrodzony Fryderykiem w kategorii „Muzyka Alternatywna“. Od roku 2008 Tymon i Tranzystory pracują nad głośnym już musicalem pt. „Polskie Gówno“, którego długo przekładana premiera odbędzie się wiosną 2014. W filmie występują zarówno znakomici aktorzy (Marian Dziędziel, Jan Peszek, Arek Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Halama), jak i cała plejada wybitnych postaci polskiej sceny muzycznej (m.in.: Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Kasia Nosowska i Czesław Mozil).

Tymon Tymański – polski kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik; twórca pojęcia yass. Założyciel i lider albo wspólider zespołów Miłość (1988), Kury (1992), Czan, NRD, Tymon i Trupy, Masło, Poganie, The Users, Tymański Yass Ensemble, Tymon & The Transistors, Polish Brass Ensemble, Jazz Out.

Zobacz także:

Tymon Tymański & The Transistors w 6 dzielnicy (foto)

Tymon Tymański & The Transistors w Wytwórni (foto)

LDZ Alternatywa: Tymon & The Transistors (foto+wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *