Od 9 do 12 grudnia w Kinie Bodo organizowany będzie Tydzień Filmu Niemieckiego. Zostaną zaprezentowane cztery filmy, które będzie można zobaczyć tylko ten jedyny raz w Łodzi. Są to filmy z poza regularnej dystrybucji. Jest to więc to szansa na przyjrzenie się pełnemu spektrum lokalnej sceny filmowej. Bez pomijania ze względu na rodowód, gatunek czy komercyjny charakter. Filmy, które były nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. Berlinale – Berlin International Film Festival). Serdecznie zapraszamy!

Poniedziałek | 9.12
godz. 18:00 | ”MOJE DZIECIŃSTWO I JA” | reż. Caroline Link | 100 min.
Hans-Peter, dziewięcioletni bohater najnowszego filmu Caroline Link, to najmłodszy przedstawiciel wielopokoleniowej zachodnioniemieckiej rodziny. Krótki wycinek z życia ludzi pamiętających jeszcze wojnę, ale już doświadczających efektów cudu gospodarczego lat 70., który oglądamy na ekranie, jest też opowieścią o przemijaniu. Zagłębie Ruhry i miasteczko Recklinghausen, gdzie rozgrywa się akcja filmu, przeobraziło swoje oblicze z przemysłowego na kulturalne. Zmianie uległy też relacje rodzinne. Hans-Peter jest wnikliwym obserwatorem toczącego się obok niego życia i ma wyjątkowy talent, aby obserwacje te wykorzystać w tworzonych na poczekaniu skeczach, dowcipach i parodiach.
Bilety: https://ekobilet.pl/kino-bodo/moje-dziecinstwo-i-ja-33221/388717-bilety-na-film

Wtorek | 10.12
godz. 18:00 | ”ZŁOTE RYBKI” | reż. Alireza Golafshan | 112 min.
Oliver, młody karierowicz zarabiający pieniądze jako menadżer zarządzający kapitałem inwestycyjnym swoich klientów, śpieszy się na kolejne ważne biznesowe spotkanie. Niestety jego luksusowa limuzyna utknęła w korku, który nie może być przeszkodą w zbiciu fortuny, więc niecierpliwy przedsiębiorca decyduje się na brawurową jazdę pod prąd, której finał następuje w szpitalu, a kolejną konsekwencją wypadku jest wózek inwalidzki. Klinika rehabilitacyjna, w której ląduje bohater filmu jest koniecznością, ale Oliver nie zamierza się poddać i zrezygnować z prowadzenia interesów.
Bilety: https://ekobilet.pl/kino-bodo/zlote-rybki-33222/388718-bilety-na-film

Środa | 11.12
godz. 18:00 | ”LOTTE W BAUHAUSIE” | reż. Gregor Schnitzler | 105 min.
Lotte, młoda, mądra i utalentowana plastycznie kobieta, pracuje w zakładzie stolarskim ojca, pomagając mu prowadzić księgowość, a każdą wolną chwilę wykorzystuje na rysowanie. Podczas zamieszek ulicznych dziewczyna poznaje Paula, studenta Bauhausu i za jego namową postanawia wstąpić w mury nowej, awangardowej szkoły, która od niedawna działa w Weimarze. W wyniku tej nieakceptowanej przez ojca decyzji, Lotte będzie zmuszona opuścić dom i zerwać kontakty z rodziną. Film pokazuje też historię emancypacji kobiet. Studentki Bauhausu, choć chętnie przyjmowane na tę uczelnię, wcale nie miały w jej murach łatwo. Zgodnie z męskim wyobrażeniem o kobiecych predyspozycjach, powinny zajmować się tkactwem. Jeśli upierały się, aby pracować nad projektami architektonicznymi lub meblarskimi, były odsyłane z kwitkiem. I tylko niezwykły upór, determinacja i ciężka praca, pozwoliły im realizować własne pasje i zainteresowania.
Bilety: https://ekobilet.pl/kino-bodo/lotte-w-bauhausie-33223/388719-bilety-na-film

Czwartek | 12.12
godz. 18:00 | ”WACKERSDORF”| reż. Oliver Haffner | 122 min.
Wackersdorf to niewielka miejscowość położona w Górnym Palatynacie, regionie północno-wschodniej Bawarii. Na początku lat 80., po wyczerpaniu się zasobów węgla brunatnego i zamknięciu okolicznych kopalń mieszkańcy borykali się z problemami wysokiego bezrobocia. Wtedy to u miejscowego wójta pojawiają się politycy i lobbyści z propozycją inwestycji, która raz na zawsze położy kres problemom, w miejscowości ma powstać zakład przerobu odpadów jądrowych, całkowicie bezpieczny i czysty. Mieszkańcy są przeciwni tej inwestycji. Protesty, jakie w latach 80. przetoczyły się przez ten region stały się symbolem oporu i sprzeciwu obywateli przeciwko politykom i ich powiązaniom z biznesem.
Bilety: https://ekobilet.pl/kino-bodo/wackersdorf-33224/388720-bilety-na-film

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
anty-walentynki_406
ENEMEF: Walentynki i Antywalentynki
Noc_Reklamozercow_PLAKAT
Noc Reklamożerców 2012
Premiery kinowe – kwiecień 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*