IMG_7524W czwartek, 24 stycznia w Sejmie pojawili się przedstawiciele łódzkich władz oraz środowiska artystycznego z naszego miasta. Przekonywali, że Rok Tuwima to rzecz ważna nie tylko dla Łodzi, ale dla całego kraju.

Poza konferencją, która rozpoczęła się w południe, zorganizowano w przestrzeni Sejmu happening z udziałem aktorów związanych z PWSFTviT w Łodzi. Nietypowa prezentacja spowodowała niewielki zamęt, gdy grupce artystów recytujących Kwiaty Polskie zaczęła uważnie przyglądać się Straż Marszałkowska. Na szczęście szybko zreflektowała się, że to nie żadna demonstracja a zaplanowana akcja i przeprosiła występujących. Siedem godzin później ponownie przypomniano twórczość Tuwima – tym razem aktorów wspierała również grupa Rambo Jest.

IMG_7534

7 grudnia 2012 roku Sejm RP uznał Juliana Tuwima za jednego z oficjalnych patronów 2013 roku. Za inicjatywą stoi Łódzki Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Śródmiejskie Forum Kultury (od 29 stycznia oficjalnie Dom Literatury w Łodzi) oraz inne środowiska artystyczne z naszego miasta. Najbliższa impreza e ramach obchodów już 25 stycznia – w ŚFK wystąpi Kabaret Bi-Ba-Bo, z którym sam Tuwim współpracował. 5 lutego w ŁDK odbędzie się konferencja na temat roku, tym razem z ramienia Urzędu Marszałkowskiego.

Zobacz także:

Nakaz fotografowania Tuwima (foto)

100-lecie debiutu Tuwima na Piotrkowskiej (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC08883
Royal String Quartet w Pałacu Herbsta (foto)
004
4. LDZ Music Festival (foto)
IMG_0027
Zalewski w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*