8130 czerwca siatkarze plażowi z Województwa Łódzkiego rywalizowali w II Turnieju o Puchar Burmistrza Głowna. Organizatorami zawodów byli: Urząd Miejski, TKKF Ekspandor, MZK,  MOK Głowno we współpracy z Klubem Sympatyków Piłki Siatkowej w ramach Projektu Plażówka 2012.

Nagrody oraz pamiątkowe zestawy startowe dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Zgierzu, PPHU Dzianiny, Igel, Alles oraz firmę Rogalik, która zapewniła zawodnikom słodkie przekąski. Szczególne podziękowania należą się panu Eligiuszowi Zielińskiem, który szczególnie zaangażował się w organizację imprezy.

Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach: kobiet, mężczyzn, młodzieżowej oraz „100 lat na boisku”, w której mogły występować pary o łącznym wieku przekraczającym 100 lat. Na czterech boiska położonych na miejskiej plaży urokliwego jeziora rywalizowało w sumie 56 par. Uczestnikom turnieju szczególnie przypadło do gustu usytuowanie boisk, gdyż po rozgrywanych w rekordowym upale spotkaniach mogli schłodzić się zażywając kąpieli w jeziorze.

Wśród pań najlepszymi okazały się zawodniczki Karolina Rzempowska oraz Karolina Rogala, które w półfinale nie dały większych szans parze Karolina Zielińska/Karolina Chmielewska wygrywając 21:9. Drugi półfinał miał również mocno jednostronny przebieg, a wygrały go Martyna Witkowska oraz Agnieszka Leśniewicz pokonując 21:12 Edytę Biernat grającą w parze z Kamilą Śnieżewską. W meczu o trzecie miejsce lepiej zaprezentowała się duet Biernat/Śnieżewska pewnie zwyciężając 21:13. Finał jak i cały turniej niezagrożenie wygrały Karolina Rzempowska/Karolina Rogala pokonując parę Witkowska/Leśniewicz. Po zdobyciu drugiego miejsca Agnieszka Leśniewicz awansowała na pozycję liderki rankingu Projektu Plażówka 2012. Pechowo natomiast zakończyły się rozgrywki dla zwyciężczyń ubiegłotygodniowego turnieju – pary Chojnacka/Koźma, które w wyniku niefortunnej kontuzji tej pierwszej podczas rozgrzewki musiały wycofać się z zawodów zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Równolegle do turnieju kobiet rozgrywali swoje spotkania mężczyźni. W pierwszym półfinale stanęli naprzeciw siebie Konrad Biernacki grający razem z Damianem Jakielem oraz Przemysław Pawłowski i Andrzej Romanowski. Niewielką przewagą zwyciężyli Ci pierwsi 21:18 i awansowali do finału. Drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy Maciejem Biernatem i Mateuszem Skonecznym a parą Adam Chrobot/Krzysztof Kłaczek przyniosło jeszcze więcej emocji. Po zaciętej walce, ostatecznie lepsi okazali się Ci drudzy wygrywając 22:20. Pojedynek o najniższy stopień podium również zakończył się dopiero po walce „na przewagi”. Tym razem wojnę nerwów lepiej znieśli siatkarze Biernat/Skoneczny pokonując 23:21 duet Pawłowski/Romanowski. Po pasjonującym spotkaniu finałowym przeciwko parze Biernacki/Jakiel, które zakończyło się minimalnym zwycięstwem (19:21) w całym turnieju triumfowali Adam Chrobot i Krzysztof Kłaczek. Ten pierwszy dzięki wygranej powiększył swoją przewagę w rankingu Projekt Plażówka 2012.

W międzyczasie odbyły się również rozgrywki młodzieżowe, w których najlepiej z pośród 14 par zaprezentowali się Kacper Moszczyński i Adrian Zieliński zajmując pierwsze miejsce przed parami Kosielski/Szadkowski oraz Janiak/Serafiński.

Natomiast w turnieju „100 lat na boisku” wystartowało 6 par, które również zaprezentowały siatkówkę na bardzo dobrym poziomie, a niektórych zagrań nie powstydzili by się nawet najlepsi zawodnicy turnieju mężczyzn. Po zaciętych spotkaniach w całym turnieju triumfowali Krzysztof Kowalski i Robert Wójciak. Na podium znalazły się również pary Piotr Zych/Sławomir Sobczyński oraz Leszek Śmietana/Jan Krauze.

Za tydzień (08.07.2012) ruszają długo oczekiwane turnieje: Puchar Manufaktury oraz rozgrywany w Parku 3 Maja – Grand Prix MOSiR Par Mieszanych.

joomplu:38708

Wyniki turnieju kobiet
1    Karolina Rzempowska/Karolina Rogala
2    Martyna Witkowska/Agnieszka Leśniewicz
3    Edyta Biernat/Kamila Śnieżewska
4    Karolina Zielińska/Karolina Chmielewska
5-6    Agnieszka Chojnacka/Nina Koźma
    Katarzyna Grabowska/Violeta Sokół
7-8    Daria Nowogórska/Karolina Ogłoza
    Ewelina Zuwald/Martyna Mastalerz
9-12    Anna Krzeszewska/Angelika Kozłowska
    Izabella Oszczepalska/Dominika Chądzyńska
    Dominika Hemka/Katarzyna Pabjan
    Aleksandra Koprowska/Dominika Krzeszewska

Wyniki turnieju mężczyzn
1    Adam Chrobot/Krzysztof Kłaczek
2    Konrad Biernacki/Damian Jakiel
3    Maciej Biernat/Mateusz Skoneczny
4    Przemysław Pawłowski/Andrzej Romanowski
5-6    Adam Herbich/Sebastian Wójciak
    Maciej Michalak/Tomasz Mikuta
7-8    Adrian Trejster/Jakub Cyprys
    Piotr Strożek/Michał Kobierecki
9-12    Michał Błaszczyk/Dariusz Migdal
    Jakub Michalski/Adrian Zalewski
    Michał Kędzior/Jakub Sobolewski
    Michał Stępniewski/Patryk Spychała
13-16    Patryk Józefowicz/Adam Milczarek
    Marek Przybylak/Kamil Ignatowski
    Piotr Włodarczyk/Adrian Kubera
    Jedrzej Kopka/Krystian Kaczmarski
17-24    Jakub Kubacki/Adrian Broniarek
    Tomasz Dobrowolski/Jakub Waszyrowski
    Tobiasz Witczak/Bartosz Jabłoński
    Mariusz Misiura/Piotr Chrapulski
    Marcin Moszczyński/Bartłomiej Pakowski
    Dominik Gawarzyński/Zdzisław Kujawiak
    Jakub Urbanik/Rafał Sierka
    Adrian Wódka/Łukasz Kaczan

Turniej młodzieżowy (14 par)

1.    Kacper Moszczyński/Adrian Zieliński
2.    Piotr Kosielski/Michał Szadkowski
3.    Bartek Janiak/Konrad Serafiński
4.    Damian Gawrych/Mateusz Bednarek

Turniej „100 lat na boisku” (6 par)

1.    Krzysztof Kowalski/Robert Wójciak
2.    Piotr Zych/Sławomir Sobczyński
3.    Leszek Śmietana/Jan Krauze
4.    Paweł Kowalski/Urbanik Grzegorz

Zobacz także:

Projekt Plazówka 2012 – 3 turniej (foto)

Turniej Siatkówki Plażowej Nocą – Burzenin 2012 (foto)

Pabiks Cup (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2318
Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova 1:3 (foto)
IMG_6452
ŁKS Commercecon Łódź – Trefl Proxima Kraków 3:1 (foto)
organika
PlusLiga Kobiet: Organika Budowlani Łódź – PTPS Piła 3:2

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*