W dniu 9 maja Venol Atomówki Łódź rozegrają V Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7.  Atomówki zagrają w I lidze, a w grupie zmierzą się z Juvenią Kraków i  KS Rugby Gietrzwałd.

Na ostatnim turnieju łodzianki zajęły piąte miejsce w I lidze i zajmują IX miejsce w Klasyfikacji Generalnej Mistrzostw Polski.

– Drużyna z Krakowa na chwilę obecną jest poza naszym zasięgiem, natomiast liczymy na wygraną z Gietrzwałdem – mówi trener Ernest Hejna – w ostatnim naszym meczu walka była zacięta i przegraliśmy 22:21, więc jest duża szansa na poprawienie wyniku.

– Cały czas się rozwijamy – mówi Zbigniew Grądys drugi trener – i z turnieju na turniej gramy coraz lepiej. To są bardzo młode zawodniczki które grają z dużo bardziej doświadczonymi drużynami. Naszym celem jest zbudowanie drużyny złożonej z naszych wychowanek. W sekcji U16 trenuje 20 dziewcząt które w przyszłym roku dołączą do koleżanek.

– Na turniej jedziemy dzień wcześniej – mówi Julia Tkaczyk kapitan – żeby poprawić nasze wyniki. Na treningach ciężko pracujemy, zwłaszcza nad naszą motoryką, bo tego nam najbardziej brakuje. W imieniu dziewczyn chciałbym podziękować Venol Motor Oil i FlexService za wspieranie nas.

Venol Atomówki Łódź wystąpią w składzie:

Tkaczyk Julia, Majewska Wiktoria, Wójcik Nela, Stefanowicz Alicja, Wódka Iza, Kołodziejczyk Angelika, Warszewska Rozalia, Mutebuka Debbie, Górska Oliwia. Trenerzy Zbigniew Grądys, Ernest Hejna.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2019
IMG_2207
Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 14:29 (foto)
Memoriał Mirosława Wojtani (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*