Turbo_LodzW niedzielę, 2 października w Łódzkim Domu Kultury wystąpi,w ramach tournee 'Back To The Past’ legenda polskiego hard n heavy – twórcy mega hitu 'Dorosłe Dzieci’ – zespół TURBO, wschodząca gwiazda klasycznego metalu INTERNAL QUIET (gość specjalny) oraz zespół Post Profession (support). Bilety na wydarzenie w Łodz w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu) do nabycia wyłącznie w ŁDK (ul. Traugutta)

TURBO – jeden z najbardziej znanych, cenionych i najdłużej działających zespołów polskiego hard & heavy wyruszy już niebawem na kolejną, obejmującą docelowo swym zasięgiem blisko czterdzieści lokalizacji prestiżową trasę pod szyldem ‘Back To The Past’, na której Zespół wykona w całości materiał z kultowego krążka ‘Kawaleria Szatana’ w trzydziestą rocznicę ukazania się pamiętnego albumu jak również obszerny przekrój dokonań z dotychczasowego dorobku  Zespołu i wszystkie hity.

Inauguracją tegorocznego tournee będzie występ na festiwalu ‘Książ Rock Zone’ w Książu Wielkopolskim, po którym TURBO zaprezentuje ‘Kawalerię…’ w całości w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie kraju, gdzie obok dużych miast typu Wrocław, Szczecin, Poznań, Łódź czy Warszawa raz jeszcze dotrze do lokalizacji rzadko bądź nigdy dotychczas nie odwiedzanych przez Zespół (Lubartów, Nysa, Kościan, Żory, Ciechanów, Gliwice, Sandomierz i wiele innych). TURBO zaprezentuje się również dodatkowo na większości ważnych rockowych festiwali jesienno-zimowych w Polsce.

Wojciech Hoffmann: Jestem przekonany, że ta trasa to będzie naprawdę coś wyjątkowego, bo taka też jest ta cała płyta. To jeden z kilku najważniejszych metalowych albumów ubiegłego wieku w Polsce, a może nawet i tego wieku bo przecież zespołów o stricte podobnej do TURBO stylistyce jest tutaj nadal niewiele. A sama ‘Kawaleria…’ to były wspaniałe czasy. My starsi mamy co wspominać. Być może młodzi też, ale teraz to wszystko wygląda inaczej i jest dużo łatwiej. W tamtych latach walczyło się o wszystko – pałeczki, struny, o sprzęt i to rodziło tysiące przeróżnych sytuacji. Czasami dramatycznych, a czasami śmiesznych… Ważne, że dziś po latach my sami zawsze znakomicie czujemy się wciąż wykonując te riffy. Tak, zdecydowanie wciąż jest w tym coś z magii!

Bogusz Rutkiewicz: Myślę, że ta płyta ma wielką moc w sobie w postaci wyjątkowego brzmienia,  świetnych riffów i  niebagatelnych melodii. Przy jej tworzeniu towarzyszyła nam wielka chemia i euforia – czuliśmy, że robimy coś wyjątkowego i pewnie te wszystkie uczucia przełożyliśmy potem na dźwięki, co stworzyło tą magię i unikalny rezultat.. Okres ‘Kawalerii Szatana’ był naprawdę szczególny – muzyka metalowa była w rozkwicie, a w naszym zespole było dobrze jak nigdy wcześniej. To była recepta na sukces, poparta długą i ciężką pracą.

Gościem specjalnym na całej trasie ‘Back To The Past’ będzie znakomita formacja INTERNAL QUIET z Aleksandrowa Łódzkiego – coraz bardziej zaznaczająca swoją pozycję na mapie klasycznego heavy metalu w Polsce.

Lider TURBO Wojciech Hoffmann przyznaje:

‘To bardzo sprawny zespół z niesamowitym potencjałem, co już niebawem w pełni potwierdzi ich sensacyjny debiut ‘When The Rain Comes Down’. Udział w trasie grupy INTERNAL QUIET odebrałem z dużą radością, bowiem od zawsze staram się dobierać do pakietu Artystów w  pełni profesjonalnych, posiadających niezbędny kunszt i umiejętności’.

Bogusz Rutkiewicz: To bardzo dobry zespół a dla nas jest niezwykle ważne aby grupy wspomagające tournee prezentowały należyty poziom muzyczno-organizacyjny. W  przypadku INTERNAL QUIET będą nas wspierać młodsi zawodowcy! Fajnie, że zagramy razem aż tyle koncertów bo to przesympatyczni ludzie z którymi już teraz mamy doskonały kontakt.

Sławomir Papis (INTERNAL QUIET):  Wspólna trasa koncertowa z zespołem TURBO to dla nas duże wyróżnienie, bo sami od wielu lat wiernie kibicujemy twórczości tej żywej legendy muzyki metalowej w Polsce. Tak obszerne swym zasięgiem tournee to również duże wyzwanie emocjonalne i stricte muzyczne, bo trzeba się wznieść na najwyższy poziom by w zestawieniu z dorobkiem TURBO, a zwłaszcza z ‘Kawalerią Szatana’, zabrzmieć możliwie perfekcyjnie i przekonująco. Będziemy promować swoją debiutancką płytę ‘When The Rain Comes Down’ w której to wartość intelektualną, muzyczną i produkcyjną włożyliśmy wiele wysiłku. Najważniejsze, aby nasz występ i muzyka spodobała się publiczności, bo to najważniejsza sprawa na obecnym etapie działalności INTERNAL QUIET.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plaster_grafika
Tattva rusza w trasę
Closterkeller_-_Abracadabra
Abracadabra Gothic Tour 2010 w Łodzi
beilasolo
Michał Biela Solo w 6. dzielnicy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*