Turbo w Luce (foto)

22turW piątek, 21 lutego, zespół Turbo ponownie porwał publiczność hevymetalowym brzmieniem w klubie Luka. Grupa zaprezentowała kawałki z nowej płyty- „Piąty żywioł”, największe hity ze swojej trzydziestoczteroletniej kariery oraz przygotowała dla fantów miłą niespodziankę.

Poprzedni, jesienny koncert, odbył się miedzy sesjami nagraniowymi „Piątego żywiołu”. Wtedy też wokalista, Tomasz Struszczyk, nie mógł zaprezentować wszystkich swoich umiejętności z powodu wielogodzinnych nagrań. Na szczęście, w piątkowy wieczór, wszyscy członkowie Turbo zaprezentowali wysoką formę. Niesamowita energia bijąca ze sceny udzieliła się publiczności, która już od pierwszych nut zaczęła żywiołowo tańczyć pod sceną i śpiewać ulubione utwory. Zespół, który już od tylu lat gości na polskiej scenie muzycznej stając się klasykiem klasyków łączył pokolenia.

Rzesza nastolatków ze wszystkimi atrybutami młodych gniewnych mieszała się z wielbicielami gatunku, którzy zapewne pamiętają początki zespołu z czasów jego powstania. Tego wieczoru na czele weteranów polskiego hevymetalu stał oczywiście Wojciech Hoffman, gitarzysta,  jedyny członek zespołu jeszcze z pierwotnego składu. To właśnie dzięki niemu pod koniec koncertu w czarne dusze publiczności zakradła sie melancholia, gdy rozbrzmiały akustycznie zagrane utwory i wzbudzający ciarki głos Tomasza Struszczyka.

joomplu:67451

Tradycją staje się już zamiana wokalisty z perkusistą zespoł u- Mariuszem Bobkowskim, który w czasie zaledwie jednego utworu udowodnił, że ma nie tylko niesamowite wyczucie rytmu, ale też mocny głos i niewątpliwą umiejętność robienia show na scenie.

Po koncercie zespół z chęcią rozdawał autografy, pozował do wspólnych zdjęć i rozmawiał z gośćmi klubu Luka.

Turbo rusza w dalszą trasę, której punktem kulminacyjnym będą letnie koncerty na festiwalach w Szwecji oraz Niemczech, na których nie może zabraknąć prawdziwych fanów polskiego ciężkiego grania.

/fot. Karol Krak

Zobacz także:

Widzewska Jesień Muzyczna 2010 z Turbo (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *