25marca_114Do 10 kwietnia w FabrySTREFIE można podziwiać dwie ekspozycje autorstwa Wojtka Domagalskiego. Łączy je, nurtujący artystę, uniwersalny problem malarstwa: jak zawrzeć w logice obrazu – logikę oglądanego świata.

 
„Tu” to efekt godzin spędzonych na obserwacji krajobrazu z okien pociągu relacji Łódź-Warszawa. Pejzaż, oglądany jedynie przez moment, jest wysoce niewygodny. Aby go przedstawić, malarz musi opierać się na wspomnieniach.

W cyklu „Port” twórca bada morfologię malarstwa. Punktem wyjścia ponownie jest pejzaż – cykl przedstawia wodne akweny. Za pomocą tradycyjnych środków malarskich artysta buduje na powierzchni płótna kompozycję pełną ukrytych elementów, niuansów kolorystycznych, blików światła.

Wojtek Domagalski urodził się w 1984 roku w Łodzi. W 2010 roku ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie kształcił się w pracowniach: Lecha Majewskiego, Andrzeja Węcławskiego i Pawła Nowaka. Zajmuje się grafiką, plakatem, malarstwem i rysunkiem. Ma na swoim koncie liczne wystawy zbiorowe i indywidualne. Jego prace pokazywano m.in. w Niemczech, Japonii, Słowenii i Rosji.

 
tuPORT - wystawa Wojtka Domagalskiego tuPORT - wystawa Wojtka Domagalskiego tuPORT - wystawa Wojtka Domagalskiego
tuPORT - wystawa Wojtka Domagalskiego tuPORT - wystawa Wojtka Domagalskiego tuPORT - wystawa Wojtka Domagalskiego

  

Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
270312_083
Obraz malarstwa w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)
IMG_5244
Wystawa Pracowni Technik Łączonych w POS-ie (foto)
20150512_155904
Satysfakcja Davida Pataraia w Galerii 87 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*