Tune i Wild Blues Slivovica w Wytwórni

tune429 maja o godz. 19 w klubie Wytwórnia rozpocznie się koncert dwóch kapel:  Tune i Wild Blues Slivovica. Wstęp na imprezę wolny.

 

Tune:
Zespół Tune powstał w 2008 roku z inicjatywy basisty Leszka Swobody i gitarzysty Adama Hajzera. Po utworzeniu pełnego składu i przygotowaniu  materiału, zespół zaczął koncertować i ma na koncie już sporo występów w Łodzi i okolicach oraz w Warszawie, na których spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez publikę. Zespół zakwalifikował się także do międzynarodowego festiwalu Rock Nocą. Muzyka grana przez Tune to szeroko pojęty art rock z charakterystycznym brzmieniem akordeonu. Podczas koncertów poza hipnotyzującą muzyką Tune serwuje widzowi prawdziwe teatralne show. Krytycy muzyczni, którzy chętnie opisują zespoły na zasadzie porównań odnajdują w twórczości zespołu takie muzyczne korzenie jak The Doors, Pink Floyd czy The Mars Volta.  Obecnie zespół pracuje nad materiałem na pierwszą płytę, którą poprzedza zarejestrowany w Reda Studio singiel Cabin Fever.

Skład zespołu:
Leszek Swoboda – bas
Adam Hajzer – gitara solowa, rytmiczna
Wiktor Pogoda – perkusja
Janusz Kowalski – akordeon, instrumenty klawiszowe
Kuba Olejnik – wokal, pianino

Wild Blues Slivovica:
Zespół utworzony został Wiosną 2009 roku, choć na początku funkcjonował pod inną nazwą Obecna nazwa grupy została wymyślona w bardzo spontaniczny sposób przez jej członków i oddaje ona klimat oraz charakter muzyki granej przez tą formacje. Początki zespołu były trudne ciągle zmieniający się członkowie różniący się gustem i stylem muzycznym, oraz problemy finansowe. Po ostatecznej zmianie składu WBS zespół ukierunkował się i gra głównie Bluesa (o czym świadczy nazwa). Inspiracje czerpane są z takich wykonawców jak: Brekout, Jimi Hendrix, John Le Hooker, Dżem, B.B King. Kapela cieszy się powodzeniem wśród rówieśników (na koncertach pojawiło sie około 300 osób) i warto dodać że wszyscy jej członkowie chodzą do liceów. Aktualnie grupa przygotowuje się do wydania Singla.

Skład zespołu:
Zuzanna Magnuska – wokal
Jakub Kopania – lider, gitara
Maurycy Zieliński – gitara
Michał Borkowski – saksofon/klarnet
Cezary Łastowski – perkusja
Szymon Musierowicz (gościnnie) – gitara basowa

/info.pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *