TSA akustycznie – 25-lecie Fan Clubu „Alien”

tsa8 maja o godz. 19 rozpocznie się w klubie Wytwórnia koncert TSA. Będzie to ukoronowanie 25-lecia Fac Clubu „Alien”, którego zlot rozpocznie się o 16.

 

Już od 25 lat u boku grupy TSA działa największy i najstarszy w naszym kraju fan club – łódzki Fan Club TSA „Alien”. Obecnie zrzesza w swych szeregach ponad 1200 członków, wśród których są już dwa pokolenia fanów legendy polskiego rocka!

Z okazji swojego święta, Fan Club TSA „Alien”, który stał się dla jego członków niepowtarzalną Rodziną Alienowców – fanów słuchających wspólnie TSA, ale także oddanych sobie przyjaciół, wspólnie z Klubem Wytwórnia, organizuje pełen atrakcji Wielki Jubileuszowy Międzynarodowy Zlot Fanów. 8 maja br. w Łodzi przy ul. Łąkowej 29 zjawią się najwierniejsi sympatycy TSA i zaproszeni goście, grupa zagra dla nich specjalny koncert akustyczny, będzie niezwykła muzyczna niespodzianka, prezentacje multimedialne, konkursy, giełda i wystawa pamiątek oraz Alien After Party z jubileuszowym tortem. Całość będzie filmowana z zamiarem wydania specjalnej płyty DVD.

Pierwsze spotkania Fan Clubu „Alien” w 1985 roku odbywały się w nieistniejącym już dziś Domu Kultury „Lodex” przy ul. Buczka (dziś Kamińskiego). Później przez wiele lat fani spotykali się regularnie w DDK Łódź-Polesie przy al. 1 Maja, utrzymywali też kontakty z fanami w całym kraju i zagranicą, nawet, gdy TSA przerwało działalność w 1992 roku.      

Po kilkuletniej nieobecności TSA na polskiej scenie rockowej, w roku 1998, Zarząd FC TSA „Alien” – z pozytywnym skutkiem – rozpoczął dwuletnie zabiegi o powrót na scenę zespołu w pierwotnym, najsłynniejszym składzie: Marek Piekarczyk (wokal), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bas) i Marek Kapłon (perkusja). Efektem działań fanów był powrót TSA na scenę w 2001 roku. Zespół odzyskał dawną popularność, a sale koncertowe zapełniły się znów tysiącami fanów. Świetne recenzje otrzymały, wydana w 2004 r. płyta „Proceder” oraz reedycje starszych płyt.

25-lecie Fan Clubu będzie wstępem do przyszłorocznych obchodów 30. rocznicy zwycięstwa TSA w Jarocinie i rozpoczęcia współpracy z wokalistą Markiem Piekarczykiem.

bilety (obejmują wejście na zlot):
–   przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 30,00 zł
–   przedsprzedż bez karty Klubu Wytwórnia: 35,00 zł

/mat.pras.

Jeden komentarz do “TSA akustycznie – 25-lecie Fan Clubu „Alien”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *