PopkommKamp!, Blisko Pola i Solaris pojadą do Berlina na odbywający się między 7, a 9 września festiwal Popkomm. Pomysł prezentacji łódzkich zespołów w Berlinie, wyszedł od organizatorów Nordland Art Festival, który w tym roku będzie oficjalnym wystawcą na Popkomm.

Organizatorzy berlińskiego festiwalu i targów muzycznych Popkomm mieli wybrać jeden łódzki zespół, który zagra podczas wydarzenia. Ze względu na wysoki poziom artystyczny, zdecydowano jednak, że wszyscy trzej zgłoszeni wykonawcy pojadą do Berlina.

Pomysł prezentowania łódzkich zespołów na Popkomm, wyszedł od organizatorów Nordland Art Festival. Kamp!, Blisko, Pola oraz Polaris zagrają 8 września na scenie Frannz Club w KulturBrauerei, jednym z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Berlina. 

Kamp! to świetny eksportowy zespół, żywiołowy i energiczny. Blisko Pola są z kolei niesłychanie pracowitą grupą, która może osiągnąć bardzo wiele. Trudno na polskim rynku muzycznym o zjawisko, które w podobny sposób łączy muzykę melancholijną, elektronikę, jazz i wpływy skandynawskie. Z kolei ambientowy Polaris, choć tworzy brzmienia trudne, dla określonego słuchacza, robi to na europejskim poziomie – tłumaczy Michał Zając, organizator Nordland Art Festival i pomysłodawca udziału łódzkich zespołów w festivalu Popkomm.

Popkomm, to zarazem seria kilkuset koncertów, jak i targi muzyczne skierowane do profesjonalistów z branży. Na wydarzenie składa się festiwal muzyczny, profesjonalne targi, kongres, seminaria i wystawy. Od innych festiwali muzycznych odróżnia go to, że większość koncertów obywa się w berlińskich klubach, a nie w jednej sali. Wydarzenie służy promocji nowych zespołów, których występy oglądają przedstawiciele zarówno dużych wytwórni i festiwali, jak i wydawcy oraz szefowie agencji koncertowych. Co roku koncerty odwiedza ponad 15 tysięcy osób.

/na podstawie materiałów prasowych

Zobacz także:

LDZ ALternatywa – program, informacje

OFF Festival – zapowiedź

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Natalia_Przybysz_1
Shy Albatross w OHM Łódź
Spragnieni_lata-baner_wersja_oficjalna
Tymon & Natu na OFF Piotrkowskiej
600x600
Edyta Geppert w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*