aquarius1Na swoje trzecie urodziny Teatr V6 zaproponował widzom niezwykły spektakl akrobatyczny The Best of Aquarius. Akcja szlachetnego cirque noveau rozgrywa się w głębinach odległego gwiazdozbioru Aquarius.

  
Widz wędruje przez krainę morską z różnokolorowymi rybami, syrenami, płetwonurkami i przezabawnym żółwiem. Widowisko łączy akrobatykę, żonglerkę, taniec, grę świateł oraz muzykę.

Kolejne odsłony spektaklu nie układają się w całość i nie mają fabularnego ciągu. Dzięki temu każda następna etiuda niesie ze sobą niezapomniane przeżycia. W jednej chwili nad głowami widzów szybują płetwonurkowie w poszukiwaniu syreny uwięzionej w sieci, która wykonuje efektowne akrobacje, w innej zaś przenosimy się z wielobarwnymi rybami w głębiny morskie. Olśniewające wrażenie odgrywa taniec synchroniczny wykonywany w przepięknych kostiumach, które dodają całości odpowiedni nastrój. Ciekawie prezentował się taniec podwodnych istot w ciemnościach z świecącymi w ciemnościach szarfami i piłkami. Niezwykłych przeżyć i dreszczy emocji dostarczyli akrobaci Elementy klaunady zapewnił żółw, a jego występ wywołał głośny śmiech na sali i gorący aplauz widowni. Każda minuta widowiska wypełniona była przez liczne atrakcje, aktorzy z niezwykłą precyzją wykonywali trudne akrobacje, każda sekwencja została przygotowana z precyzją i wyrafinowaniem.

aquarius2

Genialną role pełnią w sztuce niepowtarzalne kostiumy Anny Krawczyk-Filipczak i charakteryzacja Marii Wikio. W ostatniej scenie mogliśmy zobaczyć aktorkę ubraną w przepiękną suknię z ogromnym trenem niesionym przez dwie pięknie wystrojone ryby. Efektowne kostiumy, muzyka, efekty świetlne tworzą spektakl dla widza w każdym wieku. Myślę, że spektakl The Best of Aquarius na długo pozostanie w pamięci widzów. Warto nadmienić, iż pierwszym spektaklem granym przez Teatr V6 był… właśnie Aquarius, w swojej podstawowej wersji.

Twórcy: Pomysł i reżyseria: Tomasz Filipiak Choreografia: Tomasz Filipiak, Olga Lipska, Krzysztof Skolimowski Kostiumy: Anna Krawczyk-Filipiak Charakteryzacja: Karolina Wikło, Maria Wikło Reżyseria i programowanie świateł: Tomasz Filipiak Wykonawcy: Oksana Chodorowska Emilia Biskupik Zuzanna Bociąga Michał Dobrosz Piotr Doryń Patrycja Gałecka Paweł Grala Agnieszka Hofman Dominika Kaczorowska Sara Kozłowska Joanna Krysiak Emilia Kudra Olga Lipska Mariusz Marciniak Jacek Marks. Iga Marszałek Marta Oleksiak Magdalena Parcheta Paweł Pater Krzysztof Skolimowski Kamil Świątek Magdalena Wachtryk Izabela Zaremba Monika Żebiałowicz.

Trzecie urodziny Teatru V6 Trzecie urodziny Teatru V6 Trzecie urodziny Teatru V6
Trzecie urodziny Teatru V6 Trzecie urodziny Teatru V6 Trzecie urodziny Teatru V6
Trzecie urodziny Teatru V6 Trzecie urodziny Teatru V6 Trzecie urodziny Teatru V6
Trzecie urodziny Teatru V6

/fot. Paweł Woźniak

Zobacz także:

Broadway Street w Teatrze V6 (foto)

Taniec wampirów – mroczna legenda w Teatrz V6 (foto)

Karnawały Swiata na bis w Teatrze V6 (foto)

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
glowne_podworko
Ł4K: Teatr 8 Dnia. Podwórko (foto)
lst
Walczą o niezależne Łódzkie Spotkania Teatralne
_MG_7835
Willingness to Fail w Scenografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*