widzewska_jesie_muzyczna_2010_20101024_11099843612 kwietnia zapraszamy na kolejną, trzecią już edycję Łódzkiej Nocy Muzyki. Kolejny raz w łódzkich klubach wystąpią zespoły z naszego województwa. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

   

„Więcej, lepiej, rock’n’roll” – to hasło przewodnie naszego przeglądu zespołów z Łodzi i okolicy. Corocznie poszerzamy formułę o nowe kluby, a także gatunki. Tak będzie i tym razem.

– Myślę, że w tym roku imprezę uda nam się zorganizować nawet w dwunastu – czternastu miejscach – mówi pomysłodawca Nocy, Marcin Bałczewski. – Wśród nich znalazły się m. in. Luka, Bagdad Cafe, Improwizacja Jazz Lounge, Mamma Mija, Iron Horse a także Kino Cytryna, Strefa Potrzeb U Milschi Śródmiejskie Forum Kultury. Ustną chęć współpracy zadeklarowali m. in. Przechowalnia, FabrySTREFA oraz Owoce i Warzywa. Kolejne propozycje miejsc nadal „spływają” do nas faksami, mailami. Jesteśmy otwarci na każdy lokal. Zapewne kluby, w których odbywała się impreza w zeszłych latach także dołączą się do naszej inicjatywy.

Idea jest prosta. Podczas jednej nocy w kilkunastu klubach zagrają kapele z województwa. Akcja ma za zadanie promować młode, często początkujące zespoły, a także miejsca, gdzie grana jest muzyka na żywo.

W tym roku uczestnicy otrzymają mapkę z zaznaczonymi miejscami, która pomoże im w poruszaniu się po mieście oraz promocyjne CD z mp3 każdej z grającej na ŁNM kapel.

– Nieco poszerzamy formułę. Poza rockiem, metalem, punkiem, reggae pojawią się szanty, funky, piosenka autorska, a nawet disco, może hip-hop – podkreśla Bałczewski. – W tej chwili układamy „skład”. Na pewno podczas imprez wystąpią laureaci konkursów (występ w czasie Łódzkiej Nocy Muzyki był nagrodą na kilku festiwalach i przeglądach muzycznych m. in. F.E.T.A. i Widzewska Jesień Muzyczna – dopisek m.b.) Phonic Control i Moron. Nie ujawniam jeszcze nazw innych zespołów, ale będzie – jak to mówi moja koleżanka „grubo”.

 
– Myślimy także o plebiscycie na najlepszy zespół grający podczas Trzeciej Łódzkiej Nocy Muzyki, jednak czy tak będzie? Spróbujemy ogarnąć to organizacyjnie – na zakończenie dodaje Bałczewski. – Na razie mogę zaprosić wszystkich do Kawiarni Literacko-Muzycznej, w każdą środę przy Roosevelta 17 przegląd kapel, które mają szansę zagrać podczas ŁNM.
 
Każdy, ko chciałby wystąpić podczas Łódzkiej Nocy Muzyki lub też wspomóc ją organizacyjnie proszony jest o kontakt z:

dyrektorem Łódzkiej Nocy Muzyki: Marcin Bałczewski 505-101-696 marcin.balczewski@plasterlodzki.pl
lub koordynatorem ds. zespołów: Szymon Wiśniewski lodzkanocmuzyki@gmail.com

Zobacz także:

Druga Łódzka Noc Muzyki (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bisclave
Bisclaveret, Abandoned Asylum, Ab Intra w DOMu
Jazzpospolita_-_foto_prasowe
PiotrkOFF Art Festival 2014
the_stylacja_20130518_1060469193
The Stylacja w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*