2widzewBudowa stadionu Widzewa przebiega zgodnie z planem i jest zabezpieczona z miejskich funduszy w całości. W dniu 26 sierpnia na budowie stadionu przy Al. Piłsudskiego 138  wizytowała Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz Prezes „Mostów” Łódź Wojciech Patera. Spotkanie było okazją przedstawienia mediom jak wygląd stan realizacji i postęp pracy budowy. 

Najbardziej okazjonalnie prezentuje się zachodnia trybuna, która jest już w pełni postawiona. Obecnie jest stawiane jej trzecie piętro. Jest to najtrudniejsza część stadionu do zrealizowania przez budowlańców. W tej części trybuny (dawna trybuna A) mają być biura, szatnie, hala rozgrzewkowa oraz będzie trybuną ze strefą dla dziennikarzy oraz vip m.in. sky boksy. Na trybunie wschodniej i południowej są już wylane fundamenty. Budowlańcy poruszać się będą przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Wypowiedz Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej co do trwającej budowy stadionu:

„Minęło osiem miesięcy od rozpoczęcia prac rozbiórkowych i widzimy już kolosalne zmiany. Ostatnim razem spotykaliśmy się tutaj, gdy żegnaliśmy się z istniejącym obiektem. W styczniu rozpoczęły się prace rozbiórkowe, a w kwietniu budowlane. Teraz mamy już praktycznie pełne fundamentowanie trybuny zachodniej i w ślad za nią konstrukcję, która się na niej wznosi – trzy piętra niedługo pojawi się dach. Trwają też prace nad pozostałymi trybunami, bo przypomnę, że stadion będzie budowany w całości i zostanie zadaszony”.

Prezydent również wypowiedziała się o funduszach z miejskiej kasy dodatkowe roboty  przy budowie stadionu: „Na dzisiejszej sesji będziemy debatować nad przeniesieniem dodatkowych środków, głównie na potrzeby budowy studni głębinowej, z której będzie można nawadniać murawę i zmniejszyć koszty utrzymania obiektu. Przeniesione też zostaną środki na wykończenie całej elewacji ze wszystkich stron. Na początku nie było to przesądzone. A zatem realizujemy całą bryłę stadionu z zadaszeniem i wykończeniem wszystkich trybun. To pozwoli na możliwość korzystania z obiektu w celach komercyjnych. Okazuje się, że mamy jednak wystarczającą sumę środków w budżecie, by realizować całą bryłę, z zadaszeniem i wykończeniem całej powierzchni. Będzie można też używać ich do celów komercyjnych”.

Stadion Widzewa ma nawiązywać i mieć wygląd starszej klimatycznej Łodzi. Już jest przedstawiony na zewnątrz trybuny zachodniej fragment elewacji cegielnianej jaki będzie w całości wykonany. Będzie też dodane w niektórych miejscach przyciemniane szkło. Na pozostałych zewnętrznych trybunach stadionu będzie siatkowa elewacja.
joomplu:96947
Wypowiedz szefa „Mostów” Łódź – Wojciech Pater: „Widzicie Państwo, trwają końcowe prace przy ostatniej kondygnacja trybuny zachodniej, niedługo przyjdzie czas na stropodach. Budowa pozostałych trybun jest znacznie prostsza i za 2-3 miesiące będą gotowe. Nie ma już linii wysokiego napięcia. Została już podpisana  umowa na przebudowę linii i pierwsi podwykonawcy przystępują do prac. Największy problem może być z trybuną północną, tam nie rozpoczęliśmy prac w stu procentach. Do 27 listopada powinno być to załatwione, o ile nie będzie mrozów, bo wówczas nie możemy tego kabla rozkładać. Ale pogoda ostatnio nam sprzyjała”.

Pani Prezydent  na koniec konferencji wypowiedziała się kto będzie głównym operatorem stadionu: „Spotkałam się z Panem Ferdzynem ( prezes i inicjator odbudowy klubu) przekazano mu wstępne dokumenty finansowe, one nie są tajne .Będziemy się jeszcze spotykać i rozmawiać na ten temat. Na pewno operatorem nie zostanie MOSiR, będzie to operator zewnętrzny lub spółka miejska. No i jest jeszcze drugi Widzew, trzeba chwilę poczekać. Decyzja na temat operatora zapadnie w przyszłym roku”.

Stadion przy Alei Piłsudskiego 138 dla klubu RTS Widzew Łódź  ma zostać oddany do użytku 24 listopada 2016 roku i zostało to dziś przez Prezydent Łodzi dobitnie potwierdzone i skomentowane: „Ja wierzę, że firma „Mosty-Łódź” dochowa terminu, jak przy innych inwestycjach. Z tego jest znana w całej Polsce. Chodzi o 24 listopada ,a gdyby było parodniowe obsunięcie, to nie będzie dramatu. A my będziemy wspierać Wykonawcę i służyć pomocą”

 Nowy  obiekt ma mieć 18 tys. miejsc. Oprócz gry w piłkę nożną będzie przystosowany do rozgrywania meczów rugby i organizowania koncertów – w trybunie północnej znajdować ma  się rozkładana scena. W projekcie zostały również przewidziane powierzchnie do wynajęcia i organizacji imprez komercyjnych. Do dyspozycji kibiców będzie duży parking na ponad 600 aut.

Ważną również decyzję podjęto w ostatnich dniach w Urzędzie Miasta Łodzi o budowie bazy treningowej dla młodzieży ze wschodniej części Łodzi i zawodników Widzewa. Przegłosowano i znaleziono środki 250 tysięcy złotych na  plan realizacji projektu przebudowy boisk w Parku 3 Maja.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0126
Trwa budowa stadionu przy al. Piłsudskiego 138 (foto)
Pogoń Szczecin – Widzew Łódź 2:1 (foto)
9c76e3e8c84390ce783a2b1209e1b4cecfd1b2485957532
Widzew Łódź – Piast Gliwice1:1

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*