Szewc_Kopytko_i_Kaczor_Kwak14 września po raz drugi na rynku Manufaktury powstanie TrotuArtowe Miasteczko Teatralne. Przez cały dzień będzie można wziąć udział w różnorodnych działaniach artystycznych przygotowanych przez Teatr Lalek Arlekin.

W repertuarze pojawią się spektakle dla dzieci oraz dla widzów dorosłych. Dzieciaki spotkają się z bohaterami spektalu Krawiec Niteczka czy Szewc Kopytko i Kaczor Kwak, a dorośli obejrzą epickie widowisko teatralne z udziałem wielkich sześciometrowych form lalkowych przygotowane przez grupę Te-O-ka. Przedstawienia przeplatane będą godzinnymi blokami warsztatowymi. Na rynku pojawi się kilka punktów, gdzie aktorzy, animatorzy i wolontariusze wprowadzą dzieci w tajniki teatru lalek.  W trakcie trwania TrotuArtu dzieci będą mogły stworzyć własną lalkę teatralną, wziąć udział w warsztatach cyrkowych, spróbować swoich sił w animacji lalką, poznać świat bajek teatralny, zagrać w Arlekinowe psoty oraz zapoznać się z ludowymi tańcami świata.

Niedziela w godzinach 10–20

10:00 -11:00 TROTUARTOWY BLOK WARSZTATOWY a w nim:

-Psotny Arlekin – gry i zabawy dla dzieci
-Odkrywamy świat bajek teatralnych – spotkanie z aktorem i jego marionetkami
-Oko w oko z lalką -warsztaty z animacji lalką teatralną
-Kawałek do kawałka i powstaje lalka -warsztaty plastyczne
-Maski, pióropusze i kapelusze -kostiumy i rekwizyty teatralne
-Warsztaty cyrkowe – prowadzone przez EduArt
-Tańce ludowe- poznajemy zespół Harnam

11:00 „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” to barwny, rozśpiewany spektakl. Opowiada on historię pewnego małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle tak, że wkrótce stał się prawdziwym utrapieniem dla każdego, kto tylko stanął na jego drodze. W końcu wyruszył w świat szukając nowych przygód. Znalazł przyjaciela Kaczora Kwaka i nauczył się w czasie swej wędrówki, ze można psocić i żartować tak, żeby nieść ludziom radość i uśmiech.
Reżyseria: M. Wolańska
Występują aktorzy Teatru Lalek Arlekin: M. Wolańska, P. Steczek, B. Brożyna

12:00 -13:00 TROTUARTOWY BLOK WARSZTATOWY

13:00 „Krawiec Niteczka” to spektakl, który powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał na miasteczko deszcz. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny. Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek.
Reżyseria: M. Wolańska
Występują aktorzy Teatru Lalek Arlekin: M. Wolańska

14:00 -15:00 TROTUARTOWY BLOK WARSZTATOWY
15:00 -16:00 ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO HARNAM – występy taneczne połączone z warsztatami
16:00 -17:00 TROTUARTOWY BLOK WARSZTATOWY

17:00 „Czerwony Kapturek” to  wesoły i rozśpiewany spektakl, który ze względu na swoją kabaretową formę bawi widza w każdym wieku. Spektakl nawiązuje do najlepszych tradycji przedstawień teatru lalek.
Reżyseria: M. Wolańska
Występują aktorzy Teatru Lalek Arlekin: M. Wolańska, K. Stanisz

18:00 -19:00 TROTUARTOWY BLOK WARSZTATOWY

19:00 Teatr Te-O-ka „Saga” to epickie widowisko teatralne z udziałem wielkich (nawet sześciometrowych) form lalkowych szczudlarzy, fajerwerków i gitarzysty tworzącego muzykę na żywo. Dramatyczną strukturę przedstawienia budują dialogi między pierwiastkiem męskim a żeńskim, pomiędzy dobrem a złem, światłem i ciemnością, sferą świata i zaświatów. Komponują się one w proste opowieści o walce, miłości, poszukiwaniu i podróży. W wędrówce poprzez oniryczny świat skojarzeń, mitów i symboli widzowie towarzyszą archetypicznym bohaterom: parze rozdzielonych kochanków poszukującym siebie nawzajem i odkrywających nieznane zakamarki własnej duszy.  Każdy widz zbuduje tu swoją baśniową historię.
Scenariusz i reżyseria – praca zespołowa
Liderzy PROJEKTU 3 – Jarosław Paczkowki (Te-O-Ka), Sławomir Cios (Teatr Żywy), Paweł Pawlik (Akademia Wyobraźni)
Muzyka – Piotr Michałowski.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Lodz-Plakat-A2-1-1-1
Stand-up Polska w Łodzi – Bartek Zalewski i Jasiek Borkowski
Ludzie inteligentni w Teatrze Muzycznym
amok
Amok w AOIA

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*