„Tropiciel” to pierwsza w historii, łódzka, gangsterska gra internetowa. Do zabawy zapraszają Ślepy Max i Natan Ksiądz – postaci z łódzkiego półświatka lat 30-tych. Wiedzę m.in. o tych gangsterach będzie można zdobyć, spacerując z „Tropicielem” po łódzkich ulicach.

Z okazji 595. urodzin Łodzi przygotowana została specjalna aplikacja internetowa, która zachęcając do rywalizacji i zabawy, umożliwi poznawanie historii i zwiedzanie miasta. Gra „Tropiciel” obejmie teren Starego Miasta i Śródmieścia. Wśród pytań pojawią się m.in. takie, które dotyczą Łodzi filmowej, architektury, niezwykłych postaci związanych z miastem, łódzkich przemysłowców oraz zupełnie współczesnych tematów związanych z lokalną muzyką pop czy rock.

Gra rozgrywana będzie w dniu urodzin Łodzi, czyli w niedzielę, 29 lipca. Trasa powiedzie ze Starego Miasta do skrzyżowania ul. Piotrkowskiej z al. Mickiewicza i al. Piłsudskiego. Początek zabawy zaplanowano o godz. 12.45. Wtedy każdy chętny będzie mógł zalogować się do systemu i otrzyma 20 lokalizacji, które musi odwiedzić podczas rywalizacji. W każdym ze wskazanych miejsc otrzyma pytania, na które trzeba będzie odpowiedzieć. Pytania będą łatwe, średnio łatwe i trudne. Będą im odpowiadały punkty. Każdy, kto zdobędzie minimum 595 punktów, będzie miał szansę na wygraną. Wyznaczone miejsca trzeba odwiedzić w dniu rozgrywki do godz. 16.00. Finał odbędzie się 29 lipca, o godz. 16.00 w pasażu Schillera. 10 osób z największą liczbą punktów otrzyma nagrody.

„Tropiciela” przygotowała grupa zafascynowanych Łodzią informatyków z firmy Edialog i przekazała ją miastu oraz łodzianom. Z aplikacji można korzystać bezpłatnie. Autorem treści merytorycznej gry jest Sławomir Macias. Dziś twórcy oprogramowania wcielając się w postaci Ślepego Maxa i Natana Księdza promowali grę przed Grand Hotelem, który jest istotnym punktem Łodzi i jej historii.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pamitkowa_tablica_w_miejscu_urodzenia_juliana_tuwima_20130406_1031684907
Migany Tuwim na każdy dzień (wideo)
okon1
70 okoni i 56 małży kończy służbę w łódzkich wodociągach (foto+wideo)
Masz pomysł na imprezę sportowo-rekreacyjną w Łodzi? Złóż wniosek

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*