IMG_7010We wtorek, 24 czerwca, od godz. 14 do 20 każdy łodzianie mogli podziwiać nowe trofeum dla zwycięzcy FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Trofeum składa się z 12 skrzydełek symbolizujących 12 zawodników, przez kolejne lata na każdym zagięciu zostanie wpisana drużyna zwyciężająca mistrzostwa. Każdy mistrz otrzyma replikę, a sam puchar będzie miał formę przechodnią.

Podczas konferencji prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska mówiła o tym, że przybywający do naszego miasta kibice nie powinni liczyć na zniżki MPK, ale miasto zapewni im bezpłatne busy od Atlas Areny do centrum miasta.

– Nie podbijamy bębenka, chcemy grac jak najlepiej – mówił Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. – Drużyna jest w takim stanie duchowym, że stać ją na to, aby zwyciężyć.

– Każdy sportowiec dąży do pewnego celu – dopowiedział ambasador mistrzostw, Mariusz Wlazły. – Ciężką pracą chcemy zasłużyć na jak najlepszy wynik.

W trakcie konferencji zaprezentowano również dwie maskotki mistrzostw, które na ten moment nie mają jednak nazw. W planach, podobnie jak z trofeum, jest to, aby maskotki towarzyszyły każdym kolejnym zawodom, różniąc się jedynie kolorystyką np. we Włoszech będzie to kolor niebieski.

IMG_7030

18. FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbędą się od 30 sierpnia do 21 września. Impreza organizowana będzie w siedmiu miastach: Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, gdańsku, Bydgoszczy i Warszawie. Zobaczymy 24 czołowe reprezentacje z całego świata.Read More W Łodzi odbędzie się II faza grupowa – od 10 września do 14 września oraz III faza grupowa –  od 16 września do 18 września. W ten sposób zobaczymy w naszym mieście przynajmniej 6 meczów polskiej reprezentacji. Na czas Mistrzostw Świata na terenie Atlas Areny i w najbliższej okolicy przygotowane będą miejsca postojowe na ponad 1500 pojazdów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
9ssss
Projekt plażówka 2013 – V Pabiks Cup (foto)
8s14
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2013/2014 – finał
BL6Q4986
Mistrzostwa Świata w Siatkówce: Polska – Francja 3:2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*