Mierzący 44 centymetry wysokości i ważący ponad 30 kilogramów puchar stanął w witrynie Łódzkiego Centrum Wydarzeń przy ulicy Piotrkowskiej 87. To trofeum, o które walczyć będą zawodniczki z 24 reprezentacji podczas zbliżających się FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet Polska/Holandia 2022. Łódź gości puchar z nie byle powodu, bowiem nasze miasto jest jednym z gospodarzy turnieju.

– Od dziś do czwartku puchar dla zwyciężczyń Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet będzie gościł w Łodzi. Stał będzie w Łódzkim Centrum Wydarzeń, gdzie fajni siatkówki będą mogli zrobić sobie z nim zdjęcia. Już niebawem rozpoczyna się turniej, na razie w Holandii, ale 29 września drużyny przyjadą do Łodzi. Będą to zespoły z grupy C, a mam nadzieję, że w kolejnej rundzie u nas zagrają już Polki. Po cichu liczę, że po ostatnim gwizdku finałowym, któraś z naszych reprezentantek uniesie ten puchar – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

– Dziękując za to, że możemy gościć z naszymi siatkarskimi imprezami w Łodzi chcemy pokazać główne trofeum nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet. Mamy wielkie marzenie, że ten puchar będziemy mogli dotknąć także po ostatnim meczu. Wiemy, że sport jest nieobliczalny, a nasze dziewczyny mogą walczyć o najwyższe cele. Jestem przekonany, że po pierwszej fazie grupowej Polki zawitają do Łodzi, a stąd pojadą do Gliwic, a później na finał do Holandii. Prezentowany puchar oddajemy na kilka dni w posiadanie łodzian to nowe trofeum, które od tego roku będzie funkcjonował jako przechodni. Co cztery lata inna drużyna będzie jego właścicielem – rzekł wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk.

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet odbędą się w dniach 23 września – 15 października w Polsce i Holandii. Oprócz Łodzi, mecze w naszym kraju toczyć się będą w Gdańsku i Gliwicach, zaś w Holandii rozegrane zostaną w halach w Arnhem, Rotterdamie, Gelderland i Apeldoorn. Finał odbędzie się w tym ostatnim mieście.

Zapraszam miłośników siatkówki oraz w ogóle kibiców sportu do zakupu wejściówek na to wyjątkowe wydarzenie. Jest to możliwe za pośrednictwem platformy ebilet.pl. Ceny są naprawdę atrakcyjne i zaczynają się od 19 złotych. To niepowtarzalna szansa zobaczenia gwiazd światowej siatkówki w naszym mieście – dodała wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

W naszym mieście w dniach 29 września – 1 października siatkarską rywalizację w Sport Arenie toczyć będą reprezentacje grupy C, czyli Kanada, Kazachstan, Serbia, Niemcy, Bułgaria oraz Stany Zjednoczone. Obydwie łódzkie hale będą też arenami zmagań drugiej rundy, która odbędzie się od 4 do 8 października. Jeśli reprezentacja Polski, grająca rundę grupową w Gdańsku, awansuje do drugiej fazy rozgrywek, to swoje mecze rozegra w Atlas Arenie. Sport Arena również będzie halą, na której rozegrane zostaną spotkania tej części mistrzostw.

/foto www.lodz.pl

  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
6pp5
Projekt Plażówka 2016 – V weekend (foto)
5siatka1
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2015/2016 – 1 kolejka (foto)
DSC_5594
ŁKS Commercecon Łódź – Joker Świecie 3:2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*