13sierpnia_152Revlovers, Rambo Jet, Tosteer, TRYP. To tylko kilka z zespołów, które 13 sierpnia wystąpiły podczas szóstej już odsłony Trawników Kultury.

Tradycyjnie w Pasażu Schillera, pod pomnikiem Misia Uszatka, przy Ławeczce Tuwima i Fortepianie Rubinsteina od godz. 17 było bardzo muzycznie.

W Pasażu Schillera jako pierwszy wystąpił Revlovers. To popowa kapela z domieszką elektroniki założona przez byłych członków Vixo. Warto zapamiętać tę nazwę, bo zespół świeci coraz większe sukcesy w kraju i koncertuje podczas wielu festiwali. Na plus zasługuje także barwa i głos delikatnej wokalistki, Basi Szafarz.

Po Revlovers nadszedł czas na Rambo Jet. Nie tak dawno Sławomir Macias z zespołem występowali już na Trawnikach, toteż wiadomo było co się można było po nich spodziewać. Był rock’n’roll.

Inaczej było z TRYPEM, czyli supergrupą złożoną z członków 19 Wiosen, CKOD, N.O.T. i Fonovel. Mimo kilkudziesięciominutowego poślizgu i deszczu wielu fanów z zainteresowaniem słuchało hardcorowych wynurzeń Marcina Pryta z domieszką elektroniki.

Przy Fortepianie Rubinsteina rozpoczęło się bardzo eksperymentalnie i szalenie. Wszystko to za sprawą występu Suavasa Lewego, znanego m. in. z kapeli Prząśniczki. Muzyk zaprezentował zwariowane wariacje muzyczne z udziałem wielu niekonwencjonalnych urządzeń, takich jak np. zabawki dla dzieci, piszczałki, pokrywki na garnki i samochody.

Mimo początkowego zdziwienia przechodniów z czasem pojawiały się przejawy sympatii oraz podziwu dla samego performera, który ze sprzętu mało muzycznego stworzył muzykę.

Po Lewym wystąpił nestor „łódzkiej gitary” Janusz Nastarowicz z kompanem, a na zakończenie zagrał dawno niewidziany Tosteer. Nie warto wspominać zawirowań związanych z kapelą, warto przypomnieć, że przed laty Tosteer (wtedy Toster Band) był jedna z najbardziej znanych i docenianych w kraju kapeli z naszego miasta.

Scena przy Misiu Uszatku tradycyjnie zarezerwowana była przez Studio Integracji Krzysztofa Cwynara. Obok Ławeczki Tuwima wystąpił najnowszy „nabytek” Teatru Nowego, Artur Gotz. Aktor zaprezentował recital Obiekt seksualny, który w czwartek w obszerniejszych aranżacjach wystawiono także w Śródmiejskim Forum Kultury.

Zobacz także:

Trawniki Kultury – 6 sierpnia (foto+wideo)

Trawniki Kultury – 30 lipca (foto+wideo)

Trawniki Kultury – 23 lipca (foto+wideo)

Trawniki Kultury – 16 lipca (foto+wideo)

Trawniki Kultury – 9 lipca (foto+wideo)

Trawniki Kultury – zapowiedź

Muzyczne Dialogi na Piotrkowskiej (foto+wideo)

Sztuka na bruku na Piotrkowskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
WK_fotMarcinNowak1
Władysław Komendarek prosi o wsparcie
Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Front Rebelia ESM (foto+wideo)
m1
VII urodziny Magister Ninja (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*