transatlantykJuż po raz drugi Transatlantyk Festival zaprasza młodych filmowców z Polski do udziału w konkursie krótkich metraży. Zgłoszenia można przysyłać do 24 marca. Filmy oceni międzynarodowe jury, a w puli nagród znalazły się łącznie 22 000 złotych.

Do udziału w konkursie uprawnione są produkcje zrealizowane po 1 stycznia 2016, których długość nie przekracza 30 minut. Międzynarodowe juryprzyzna uczestnikom trzy nagrody. Laureat pierwszego miejsca otrzyma Statuetkę Złotej Arki autorstwa Adama Myjaka i 10 000 złotych, a zdobywcy dwóch kolejnych nagród – odpowiednio 7 0000 i 5 000 złotych.

– Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich twórców kina krótkometrażowego, zarówno fabuł, jak i animacji, dokumentów czy filmów eksperymentalnych – mówi Joanna Łapińska, dyrektor programowa festiwalu. – Niezwykle ważne jest dla nas to, by młodzi reżyserzy traktowali prezentację swoich filmów na Transatlantyku jako naturalny krok na pierwszym etapie swojego życia zawodowego. Chcemy wyławiać utalentowanych autorów z całej Polski i zapraszać ich w lipcu do Łodzi, gdzie – być może po raz pierwszy – będą się mogli spotkać z większą publicznością.

Filmy konkursowe w formie linków do serwisów YouTube albo Vimeo można przesyłać organizatorom na adres entry @transatlantyk.org lub tradycyjną drogą na płycie DVD, na adres festiwalowego biura (Transatlantyk Festival, Plac Wolności 5, 91-415 Łódź). Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca 2017 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
filmteractive
Filmteractive 2014 – nabór filmów
lotr1
Premiery kinowe – grudzień 2016
2016-10_noc_grozy_i_horrorow_825
ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*