Centrum_Dialogu_im_Marka_Edelmana_w_LodziPGNiG Transatlantyk Festival, Fundacja Przestrzeń Wspólna i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają na TRANSATLANTYK FOCUS: przegląd filmów poruszających temat sytuacji uchodźców w Europie.

23-30 czerwca to termin 6. edycji PGNiG Transatlantyk Festival w Łodzi. Tegoroczna edycja poświęcona będzie najbardziej aktualnym tematom społecznym – a takim jest na pewno obecny kryzys migracyjny w Europie. Na chwilę przed rozpoczęciem wydarzenia, Fundacja Transatlantyk Festival w porozumieniu z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Fundacją Przestrzeń Wspólna zaprasza na TRANSATLANTYK FOCUS: przegląd filmów oraz dyskusję dotyczącą trudnej sytuacji uchodźców w Europie.

Transatlantyk Festival we współpracy z Centrum Dialogu im M. Edelmana w Łodzi oraz Fundacją Przestrzeń Wspólna zaprasza na cykl trzech, bezpłatnych pokazów Transatlantyk Focus.  Najbliższa projekcja filmu „Salam Neighbor” oraz rozmowa z Kamila Kamińskiego, prezesa Fundacji Przestrzeń Wspólna, od 10 lat zajmującego się tematem uchodźców z Karimą Kanjo – lektorką syryjskiego pochodzenia, która z powodu wybuchu wojny w Syrii od 2013 roku mieszka w Polsce, odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Dialogu w Łodzi.

Ten wyjątkowo szczery i piękny dokument opowiada o życiu w drugim co do wielkości obozie dla uchodźców na świecie – jordańskim Za’atari. Dwójka reżyserów – Zach Ingrasci i Chris Temple – postanowili zamieszkać w jednym z obozowych namiotów, by jak najlepiej oddać tamtejsze realia. Spodziewali się, że mieszkańcy przyjmą ich z rezerwą, tymczasem ciepło i serdeczność obozowiczów zaskoczyły ich już pierwszego dnia.

PGNiG Transatlantyk Festival to wydarzenie multidyscyplinarne poświęcone sztuce filmowej i muzycznej, ale także platforma wymiany poglądów. Zarówno przez program edukacyjny, jak i filmowy, Festival chce zainspirować do dyskusji na jeden z najważniejszych obecnie tematów dotyczący kryzysu Europy w kontekście największej fali imigrantów po II Wojnie Światowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kinotatry
Wspomóżmy kino Tatry – weekend z kinem science fiction
targowa2012
Targowa Street Film&Music Festival 2012
fs_jesien2012_wizerunkowy
Future Shorts w Owocach i Warzywach

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*