plakat_mniejszyOd 23 do 30 czerwca w Łodzi organizowany będzie Transatlantyk. Festiwal przez pierwsze pięć lat odbywał się w Poznaniu. Większość festiwalowych seansów i wydarzeń będzie bezpłatna.

Przyszłoroczna idea festiwalu związana będzie z uchodźcami, kryzysem Europy, czy szerzej – całej zachodniej cywilizacji. Festiwal opiera się na trzech filarach: Film, Muzyka, Edukacja & Inspiracje. Film to kilkaset seansów pogrupowanych w kilkanaście sekcji. Obok głośnych nowości – arcydzieła z kanonu kina, obok pasjonujących fabuł – dokumenty pozwalające widzowi lepiej poznać i zrozumieć otaczającą go rzeczywistość. W sekcji Muzyka szczególną rolę mają dwa międzynarodowe konkursy kompozytorskie: Transatlantyk Film Music Competition oraz Transatlantyk Instant Composition Contest.

Program MikroGranty PGNiG TRANSATLANTYK FESTIVAL w Łodzi ma na celu włączenie aktywnych uczestników Festiwalu do współtworzenia programu wydarzeń. Chcemy wspierać kreatywne, łódzkie inicjatywy, które nie mają szansy same pozyskać funduszy na wyznaczony cel, głównie dlatego, że pochodzą od nieformalnych lub mniej doświadczonych w tej dziedzinie osób i organizacji. O wsparcie ubiegać się mogą projekty artystyczne, kulturalne, które odpowiadają na bezpośrednie, autentyczne i ważne potrzeby społeczne, niezależnie od dziedziny i medium, w którym są realizowane. Maksymalny poziom wsparcia wynosi 5 000 zł. Planowana pula na każdy nabór to 20 000 zł.

Nabory i realizacja programu planowane są kwartalnie:

EDYCJA I: styczeń – marzec 2016

4.1 – ogłoszenie projektu
18.1 – 19.2 – czas na składanie wniosków
29.2 – ogłoszenie wyników
do 14.3 – podpisanie umów
do 28.3 – przelanie środków

EDYCJA II: lipiec – wrzesień 2016

18.7 – 19.8 – czas na składanie wniosków
29.8 – ogłoszenie wyników
do 16.9 – podpisanie umów
do 30.9 – przelanie środków

EDYCJA III: październik – grudzień 2016

17.10 – 18.11 – czas na składanie wniosków
28.11 – ogłoszenie wyników
do 15.12 – podpisanie umów
do 29.12 – przelanie środków

Nabór trwać będzie 4 tygodnie. Wnioskodawcy będą mogli konsultować projekty z koordynatorem działań regrantingowych. Projekty oceniane będą przez przedstawiciela Festiwalu, przedstawiciela Urzędu Miasta Łodzi oraz przedstawiciela łódzkiego środowiska NGO. Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.transatlantyk.org

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PL Music Video Awards
Premiery kinowe – maj 2019
Dzień z Narodowym Centrum Kultury Filmowe

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*