Już 18 listopada do łódzkich księgarń trafi pierwsza książka z serii KRYMINALNA ŁÓDŹ Wydawnictwa Kusiński.

Spotkanie z Marcinem Andrzejewskim, autorem „Tramwaju Tanfaniego” -odbędzie się w czwartek, 18 listopada o 18.00, w Księgarni PWN (Więckowskiego 13). Z autorem rozmowę poprowadzi Anna Groblińska, a fragmenty książki przeczyta Bronisław Wrocławski. Zapraszamy! Podczas spotkania będzie możliwość zdobycia autografu autora z narysowaną autorską poprawkę na mapce dołączonej do „Tramwaju Tanfaniego”.

„Tramwaj Tanfaniego” to klasyczna książka kryminalna inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Po rewolucji robotniczej w Łodzi, we wrześniu 1905 roku zostaje zastrzelony w tramwaju fabrykant i milioner – Juliusz Kunitzer, twórca dzielnicy Widzew i sieci łódzkich tramwajów. Kto stoi za tą zbrodnią? Zanarchizowani robotnicy? A może inni fabrykanci, na czele ze wspólnikiem właściciela Widzewskiej Manufaktury? Oprócz wciągającej zagadki kryminalnej „Tramwaj Tanfaniego” daje portret wyjątkowego miejsca i czasu – nie było takiego drugiego w całej Europie – przemysłowej Łodzi u szczytu potęgi, zatopionej w chaosie tuż po przejściu robotniczych buntów. Polacy, Rosjanie, Żydzi, Niemcy. Bieda i bogactwo zmieszane w jednym garnku. Miasto, które próbuje leczyć rany i zbrodnia, która może otworzyć je na nowo.

Marcin Andrzejewski – architekt na marginesach architektury, fotograf i bloger – prowadzi od 14 lat stronę Fotodinoza, o dinozaurach fotografii i podróżach, facebookowy profil Motodinoza o zabytkach motoryzacji i pisze bardzo niekulturalne felietony na SNG Kultura. Zgłębia od urodzenia miasto Łódź. I nie przestaje. Autor tworzonego wciąż „Projektu Okrążenia Łodzi” – internetowego przewodnika po okolicach stacji ŁKA. Pełny półprofesjonalista.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
czarnapiosenka
Teresa Walas i Michał Rusinek w Poleskim Ośrodku Sztuki
Krakowski Salon Poezji w Łodzi
pod-jezyk-wkladam-slowo
Prezentacja antologii współczesnej poezji austriackiej w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*