Towary Wiosenne w Art_Inkubatorze (foto)

DSCF1286Czwarta edycja Towarów z nami! Tym razem wydarzenie objęło nazwę Towary wiosenne. Impreza opisywana przez twórców jako „nowoczesna przestrzeń wystawiennicza” odbyła się w pierwszy dzień wiosny, 21 marca na terenie Art_Inkubatora przy ul. Tymienieckiego 3.

Na tej edycji pojawiło się 140 wystawców, którzy prezentowali oraz sprzedawali swoje produkty, najczęściej rękodzieła. Całość imprezy została podzielona na cztery kategorie, podobnie jak poprzednim razem: Towary Apetyczne, Towary Małe, Towary Wierzchnie oraz Towary Użytkowe.

Towary Apetyczne to strefa poświęcona kulinariom. Goście mogli nabyć na stoiskach m.in. przetwory, wyroby cukiernicze, wegańskie przysmaki, pierogi czy świeżo wyciskane soki. W tej strefie odbyły się warsztaty robienia makaronu tagliatelle oraz haftowania przy pomocy maszyn haftujących.

Towary Wierzchnie czyli ubrania, dodatki i akcesoria. Od koszulek, przez torby i naszyjniki, aż po skarpetki. Wielokolorowe stoiska prezentowały pomysłowe projekty. Królowały wciąż święcące triumfy printy. To cenny punkt na mapie poszukujących stylu i inspiracji.

joomplu:87294

Towary Małe to dział zadedykowany dzieciom. Towary wyszły naprzeciw rodzicom, którzy odwiedzają imprezę. W Towarach Małych można było zostawić dziecko pod opieką tamtejszych opiekunów. Ich czas umilało rysowanie, gry, zabawy oraz sąsiedztwo stoisk dedykowanym najmłodszym, na którzy znalazły się m.in. pluszaki, poduszki, gry planszowe.

I wreszcie Towary Użytkowe czyli to, czego używamy na co dzień, udekorowane odrobiną fantazji. Wystawcy proponowali projekty lamp, desek do krojenia, wikliny papierowej, wieszaków, puf czy naczyń ceramicznych.

W trakcie Towarów wiosennych można było wziąć udział w warsztatach prowadzonych równolegle do wystaw. Były to m.in. „Decoupage z jajem”, Warsztat barwienia tkanin japońską techniką Shibori” czy „Koszulki wyobraźnią malowane”. Oprócz tego na zewnętrz obiektu odwiedzający mieli szansę spróbować potraw serwowanych przez foodtracki. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających były otrzymanie opaski przy wejściu, która upoważniała do darmowego seansu filmu „Ida” w kinie Charlie oraz udziału w afterparty w nowootwartym klubie Dekoolt przy ul. Piotrkowskiej.

Zobacz także:

Towary – III Edycja (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *