DSC_008025 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie odbył się koncert Toto – legendy światowej muzyki. Zespół, który jako pierwszy w historii zdobył aż 6 nagród Grammy, obchodzi w tym roku 35 rocznicę wydania debiutanckiej płyty – Toto.

Podczas ponad dwugodzinnego występu zespół zaprezentował swoje największe przeboje z siedemnastu nagranych dotychczas albumów, takich jak Hold the Line, I won’t hold you back, I’ll be over you, a w szczególności Rosanna i Africa.

W wykonaniu koncertowym Toto to rockowa mieszanka wybuchowa, okraszona brzmieniem pianina, rozgrzewająca atmosferę łódzkiej Areny do czerwoności – czego dowodem było zachowanie publiczności, żywiołowo reagującej na to co działo się na scenie, co widać i słychać było pod koniec koncertu, w trakcie wykonania przez zespół utworu White Sister.

joomplu:57163

Steve Lukather (gitara, wokal), David Paich (klawisze, wokal), Steve Porcaro (keyboard, wokal), Joseph Williams (wokal), Simon Phillips (perkusja) Nathan East (gitara basowa) zastępujący Mike’a Porcaro oraz Amy Keys i Mabvuto Carpenter (chórek).

Ten jedyny w Europie Środkowej, odbywający się w ramach podsumowującej trzydziestopięcioletni dorobek zespołu trasy, koncert został w całości udokumentowany i zostanie wydany w ramach zapowiedzianego albumu koncertowego DVD.

Zobacz także:

Green Day w Atlas Arenie (foto)

30 seconds to Mars w Atlas Arenie (foto) 

Rammstein zagrali w Atlas Arenie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
013
Psychocukier w DOMu (foto)
gentleman_and_the_evolution_20130630_2043083854
Lemon Festival 2013 – dzień pierwszy (foto+wideo)
Punky Reggae Live 2019 w Łódzkim Domu Kultury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*