totem28 i 29 marca na terenie OFF Piotrkowskiej odbędzie się festiwal muzyki i kultury afrykańskiej – Totem. Główną gwiazdą wydarzenia będzie Auntie Flo, dj i producent inspirujący się muzyką Czarnego Lądu. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce. Bilety: pierwsza pula 20 zł, druga pula 29 zł.

TOTEM Music Festival 2015 to niezależne dwudniowe wydarzenie, skupiające entuzjastów i twórców wielu nurtów kultury, której korzenie sięgają Czarnego Lądu. Trzy różnorodne sceny muzyczne, całodniowe targi różności, przenoszące uczestników w klimat prawdziwego afrykańskiego bazaru, wystawa Artura Gutowskiego, wielokrotnie nagradzanego artysty od lat fotografującego południowy kontynent oraz spotkania z podróżnikami.

DZIEŃ PIERWSZY

28.03.2015 [Music Night]

SCENA GALERIA OFF [ElektroAfryka]
AUNTIE FLO [Highlife/Glasgow]

Brian d’Souza aka Auntie Flo to producent muzyczny pochodzący z Glasgow. Jego utwory to eksperymentalny afrobeat, który można określić jako unikalne brzmienie. Auntie Flo zainspirowany dźwiękami afrykańskich bębnów oraz rytmu Ameryki Południowej tworzy niepowtarzalne, egzotyczne kompozycje. Jego muzykę można również sklasyfikować jako etniczną elektronikę. W swoich utworach wykorzystuje fragmenty melodii pochodzących bezpośrednio z czarnego lądu. Artysta występował między innymi w słynnym Berlińskim Panorama Bar obok takich gwiazd jak Henrik Schwarz czy Ame. Ma również na koncie dwa występy w londyńskim kanale internetowym słynnego na całym świecie labelu elektronicznego Boiler Room. Bardzo cieszymy się mogąc powiedzieć, że będzie to pierwszy występ Auntie Flo w Polsce!

Support zapewnią znani łódzcy dje, którzy już pracują nad selekcją muzyczną, która idealnie oddawać będzie klimat afrykańskiego wydarzenia: Wszystko dopełniać będą dźwięki żywych bębnów z pod rąk Akademii Rytmu Folk 'n’ Roll!

VYTI TAUTA
RATEPUS JD
Gastpari b2b Grodecki

SCENA KLUB DOM [Reggae Sound]
CHEEBA [Eastwest Rockers]

Cheeba – jest weteranem sceny cechującym się niesamowicie energetycznym i melodyjnym głosem. Głębokie brzmienie, często urozmaicone charakterystyczną dla niego modulacją, niejednokrotnie wprawia w taneczny nastrój. Jest jednym z głównych przedstawicieli kultury reggae/dancehall w Polsce, najbardziej rozpoznawalnym jako członek grupy EastWest Rockers z którą wydał trzy płyty: „ Ciężkie czasy”, „Jedyna Broń” i „Eastwest Fm” oraz najbardziej prężnej w Polsce grupy ragga jungle Respecta Crew.

Na scenie reggae rozpoczynał jako wokalista w projekcie Tabu Duby, frontmana jednego z najbardziej znanych polskich zespołów reggae – Baksish oraz w projektach „Shaupalatshyhashyshu” i „2,5 L” z którymi wygrał szereg przeglądów muzycznych.
Od roku 2014 współtworzy również taneczny projekt Mad Ops, który zdążył zagrać kilkanaście imprez w kraju i za granicą a na płockim Reggaelandzie wystąpił obok samego Shy FX z Uk.

Jako wokalista występował z A-Skillz, Shy FX, Serial Killaz, Raggamuffin Whiteman,State of Mind, Tricky, R-Cola, Debaser, Tester, General Malice, Serial Killaz, Dj. Feel X,Marika, Grubson, Junior Stress. Mk Fever, Fokus, Jamal, Maleo Reggae Rockers, Bob One, YT.

Supportował : Terry T, Souljah,Tenor Fly (Freestylers) , Demolition Man, General Levy, Top Cat, Congo Natty, Beenie Man. Support zapewni mu Jam Vibez Sound – łokalny skład, który od lat organizuje w naszym mieście najlepsze wydarzenia związane z muzyką Jamajską!

SCENA KLUBOKAWIARNIA SPALENI SŁOŃCEM [Afrobeat & Funk]

W klubokawiarni Spaleni Słońcem zagrają łódzcy wyjadacze, którzy na swoich półkach posiadają całe winylowe dyskografie szerokopojętej czarnej muzyki. Ci entuzjaści muzyki rap & funky od lat występują za równo w Łodzi jak i całej Polsce!

KUKI MONSTAH [Jazztko]

Dj Late

Zawsze otwarty na nowe i stare brzmienia DJ Late większą część ostatniej dekady przegrał w przeróżnych undergroundowych krakowskich miejscówkach. Promował tam głównie funk, soul i disco z lat 70. oraz 80., aczkolwiek już ponad 5 lat nie stroni od dobrego 'nowego’ disco, house’u i innych gałęzi współczesnej muzyki do tańca. Muzyczny nerd, którego nuży monotonia. Po powrocie do Łodzi już równe dwa lata regularnie współgra z Kuki Monstahem na jego popularnym cyklu „Jazztko” (https://www.facebook.com/jazztko), a także cyklicznie odwiedza dja MONO z zupełnie odmiennymi setami w jego audycji „Different Beats”

Jerem

DZIEŃ DRUGI

29.03.2015 [Culture Day] Galeria Off, Spaleni Słońcem, klub DOM.
Dzień kulturalny to kilka wydarzeń towarzyszących, które pozwolą uczestnikom jeszcze lepiej poznać południowy kontynent.

AFRO-TARGI [11.00-18.00]
– kontakt dla wystawców w sprawie niedzielnych targów: targitotemfestiwal @gmail.com

WYSTAWA FOTOGRAFII ARTURA GUTOWSKIEGO [19:30-24.00]
„Africa – Undiscovered”

Artur Gutowski to wielokrotnie nagradzany fotograf, student PWSFTViT w Łodzi. Jego fotografie ukazały się w pismach takich jak Kontynenty czy National Geographic. Głównym tematem prac Artura jest wykluczenie. Jego wystawa to przede wszystkim zbiór obrazów uchwyconych podczas podróży do Kenii, gdzie artysta zderzył się z realiami, które mrożą krew w żyłach na tym rozgrzanym kontynencie.

PANEL DYSKUSYJNY [17:00-19:00]
„Czarny Ląd Oczami Podróżnika”

Wydarzenie Towarzyszące:

TOTEM NA POCZTÓWCE! [09-29.03]

Wysłałeś kiedyś pocztówkę na losowy adres, nie wiedząc do kogo trafi? Na inny kontynent? Jeśli nie – masz do tego idealną okazję, za darmo!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jorgus
Jorrgus w Bajka Disco Club
paulina-lenda
Paulina Lenda w Szafie
warsaw
Warsaw Balkan Madness w Niebostanie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*