Tosca_fot._Maciej_Piasta16, 18 i 19 marca o godz. 18:30 w Teatrze Wielkim będziemy mogli obejrzeć Toskę, arcydzieło Giacomo Pucciniego. Ze względu na ponadczasową wymowę opery, realizatorzy łódzkiej inscenizacji przenieśli ją w czasy współczesne.

Rozgrywająca się oryginalnie w roku 1800 w Rzymie (na tle kampanii włoskiej Napoleona) historia śpiewaczki Florii Toski i malarza Maria Cavaradossiego nie jest bowiem jedynie klasycznym melodramatem, jakich wiele w operowych librettach. To kipiąca emocjami opowieść o uwikłaniu niewinnych jednostek w wielką, bezwzględną politykę. Dynamiczna akcja spektaklu, rodem z doskonałego kryminału, trzyma widza w napięciu niemal od pierwszej sceny. Ekspresyjna, niezwykle zróżnicowana muzyka Pucciniego, pełna przepięknych arii i poruszających duetów, stanowi doskonałą ilustrację historii głównych bohaterów i czyni Toscę jedną z najwybitniejszych pozycji w swoim gatunku.

Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na spektakl grany w sobotę, 19 marca o godz. 18:30. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Tosca”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy 18 marca o godz. 11, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od andrzejla…

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KAMIEN_-_PLAKAT_MALY
Kamień w Teatrze Studyjnym (zakończony)
helios_kulturadostepna_1484x1185mm_v1
AmbaSSada w Kinie Bałtyk (zakończony)
sylwesterARLEKIN
Sylwester w Teatrze Arlekin (zakończony)
1 Komentarz
  • Emilia
    14 marca 2016 at 13:39

    Tosca to najpiękniejsza z oper!!! Przepełniona wzniosłymi uczuciami, pięknem miłości jak i dramatycznym bólem. Kocham operę, sama uczę się śpiewu, wygrany bilet byłby dla mnie ogromną radością.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*