1_LMF2017_TOP10Monumentalne rzeźby świetlne przypominające polne osty, dzikie zwierzęta origami, malowany światłem awangardowy mapping na Placu Wolności – to zaledwie kilka atrakcji, które pojawią się na Light. Move. Festival.

Program festiwalowy właśnie został zamknięty. – To największy festiwal jaki do tej pory przygotowaliśmy – mówi Beata Konieczniak, Kreator Light. Move. Festival.

W tym roku zaplanowano rekordową liczbę atrakcji. 15 kilometrów usłanej iluminacjami i instalacjami trasy. Na awangardowym szlaku rozbłyśnie 55 zabytkowych kamienic, w pasażach i parkach miejskich staną 32 instalacje świetlne, a na fasadach budynków wyświetlonych zostanie 5 mappingów 2D/3D. I jeszcze animacja na koronie drzewa.

Co musisz zobaczyć na LMF:

Nowości Light. Move. Festival.

„Zawiłości” to dynamiczny, monochromatyczny mapping 3D połączony wspaniałą muzyką. Po raz pierwszy Cerkiew św. Aleksandra Newskiego przy ulicy Kilińskiego odegra jedną z głównych ról na festiwalu światła. 15 tysięcy „ożywionych” nowoczesną muzyką elektroniczną kamieni, zamieni cerkiew w niespotykane dzieło sztuki. Spektakularną projekcję uzupełnią lasery i światła. Animację stworzy francuski artysta Yann Nguema, znany z niezwykłych projekcji w technologii 3D. Nowością na festiwalowej mapie jest także projekcja na budynku Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta. Pani Pawlosky stworzy na nim surrealistyczny mapping pomiędzy jawą a snem „niemający jasnego początku ani końca”.

Plac Wolności światłem malowany

Projekcje wielkoformatowe będzie można oglądać także na Piotrkowskiej 76. Włoski artysta Luca Pulvirenti, znany jako Mammasonica, przeniesie gości festiwalu w abstrakcyjny świat awangardy. Na Placu Wolności wyświetlone zostaną bajkowe projekcje „Paradox” i „Światłem malowane” na budynkach muzeum i kościoła. Mappingi będą tętnić tysiącami barw, obrazów i kolorów, zamieniając fasady budynków w płótno malarskie.
Wszystkie projekcje można zobaczyć między 29 września a 1 października od godz. 19 do północy.

Zwierzęta origami w centrum Łodzi

W programie Light. Move. Festival. znalazły się aż 32 instalacje świetlne. Uwagę zwracają zwłaszcza zgeometryzowane dzikie zwierzęta nawiązujące formą do awangardowego kierunku sztuki z początku XX wieku – kubizmu. W Parku Staromiejskim będzie można przejść obok jelenia, wilka i niedźwiedzia w ich naturalnych rozmiarach skonstruowanych z lustrzanego tworzywa podświetlanego niebieskim światłem. Z kolei w Manufakturze czaić się będą ogromne tygrysy. Inspiracją do „Digital Origami Tigers” jest technika składania papieru, znana również jako origami. Pulsujące z ich wnętrza oświetlenie LED ma pobudzić rzeźby do życia. Kolejną atrakcją są monumentalne rzeźby świetlne zainspirowane polnym ostem w Pasażu Schillera. Ich wysokość i rozpiętość to aż 12 metrów! Instalacja jest dziełem francuskiej grupy TILT, która od lat współpracuje z festiwalem światła.

Rzeźby multimedialne i interaktywne na festiwalu światła

Na Light. Move. Festival. będzie można zobaczyć także multimedialne i interaktywne rzeźby świetlne. „Brama do światła” Aleksandra Dynarka jest portalem wciągającym i hipnotyzującym widza. Instalacja w Parku Sienkiewicza nawiązuje do typologii geometrii bramy – przypominając łódzkie bramy do podwórek, ale także abstrakcyjnie rozumiane „wrota”. Instalacja interaktywna znajdzie się natomiast w Parku Staromiejskim. „Social Sparkles” składająca się ze stu świecących elementów to „świetliki” schowane wśród drzew, które będą wprawiane w ruch, dzięki spacerującym po parku festiwalowiczom.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
intryga
Darmowy Pokój Zagadek Intryga
Sniadanie_Daje_Moc
Śniadanie Daje Moc (foto)
Targi Prezentów Świątecznych Mikołajek 2018 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*