_DSC2296_DxO_1Za nami pierwsza edycja Top Łódź Festiwal. Impreza odbyła się w niedzielę, 9 sierpnia, na terenie stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego. Koncert transmitowano na żywo przez Telewizję Polsat. Imprezę porowadzili Agnieszka Popielewicz i Darek Maciborek.

​Organizator imprezy nawiązał do kultowego dziś festiwalu polskiej muzyki rockowej – Rockowiska, który w tatach 80. minionego wieku odbywał się w naszym mieści. W niedzielę na ogromnej scenie wystąpiły największe gwiazdy polskiego rocka przełomu lat 80/90. Wśród nich pojawił si obecnie bardziej kojarzony z polityką Paweł Kukiz, który przypomniał „Skórę”, przebój z czasów, gdy występował z zespołem Aya RL i hit „Całuj mnie” wylansowany już z Piersiami.

W koncercie „Polskich legend rocka” wystąpiła także Urszula (Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Malinowy król”), Ira („Nadzieja”), Rezerwat („Zaopiekuj się mną”), Róże Europy („Jedwab”), Mr. Zoob („Mój jest ten kawałek podłogi”, „Kartka dla Waldka”), Big Day („Dzień gorącego lata”), Turbo („Dorosłe dzieci”), Sztywny Pal Azji („Wieża radości, wieża samotności”), Kobranocka („Kocham cię jak Irlandię”), Martyna Jakubowicz („W domach z betonu”), Oddział Zamknięty („Ten wasz świat”, „Obudź się”), Lombard („Szklana pogoda”, „Przeżyj to sam”), Wanda i Banda („Hi-Fi”, „Nie będę Julią”) oraz Proletaryat („To my ziemi naszej sól”). Koncert trwał 2,5 godziny i zgromadził tłumy fanów klasyki polskiego rocka.

/fot. Sebastian Szwajkowski

/fot. Jacek Kozłowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
inbloom
In Bloom – nowa płyta Marka Kądzieli
Alles
Alles zadebiutował!
Konkurs Kofty – nabór dobiega końca
2 komentarze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*