tommy_emmanuel_w_wytwrni_20121111_112453322330 listopada o godz. 20 w Wytwórni rozpocznie się koncert Tommy’ego Emmauela. Bilety (miejsca siedzące nienumerowane): 120 zł z Kartą Klubu Wytwórnia, 130 zł – bez.

konkurs zakończony, bilety otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od jacsz.. nimb

Rocznik 1955. Wychowywane przez muzyków dziecko, nie miało wyjścia i sięgnęło po gitarę  w wieku czterech lat. Jako sześciolatek Tommy grał już w rodzinnym zespole, a jako dziesięcioletni chłopak – przemierzał Australię z trasą koncertową. Nigdy nie uczył się w szkole muzycznej, nie czyta nut ani tabulatur. Każdy dźwięk wyłapuje słuchem, tworzy go w głowie i dłońmi przenosi na gitarowe struny. Pasją i umiejętnościami, a przede wszystkim radością z gry na gitarze i miłością do muzyki, dzieli się z gitarzystami i fanami z całego świata podczas niezliczonych tourne. W jego twórczości znajdziemy ślady wielu gatunków – repertuar Tommy’ego to mikstura, której źródłem są dźwięki country, bluegrass, jazzu, bluesa, popu, a nawet flamenco, muzyki klasycznej czy muzyki Aborygenów.

Mistrz techniki fingerstyle, polegającej na używaniu gitary do grania linii basu, melodii, akordów i dźwięków perkusyjnych jednocześnie, co sprawia wrażenie obecności kompletnego zespołu na scenie, podczas gdy gra tak naprawdę jedna osoba. Tommy korzysta także z „travis picking”, techniki stosowanej przez Merle’a Tarvisa, która opiera się na graniu partii basowej na strunach basowych kciukiem prawej ręki, a strun wiolinowych pozostałymi palcami (za wyjątkiem małego).

Jego ostatnie albumy to „The Colonel and the Governor”, inspirowany jazzem i nagrany w duecie z równie utalentowanym Martinem Taylorem, oraz wydanie CD-DVD „Tommy Emmanuel cgp: Live and Solo in Pensacola, Florida”, ukazujące pełne spektrum możliwości gitarzysty oraz jego niesamowitą charyzmę sceniczną.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zaproszenia do Kina Helios (zakończony)
2018-02_antywalentynki_825
ENEMEF: Noc Horrorów (zakończony)
17_02_koncert_boys_b2_a6
Boys w Bajce (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*