makowieckiW sobotę, 11 kwietnia o godz. 21 w Łączniku rozpocznie się koncert Tomka Makowieckiego. Bilety kosztują 30/35 zł.

O ile większość zna jego twarz, o tyle niewielu wie o jego muzycznych fascynacjach. Tomek Makowiecki, mający za sobą etap kojarzenia swojej osoby z polsatowskim talent show oraz występów w zespole w ramach Makowiecki Band, w ubiegłym roku rozpoczął zupełnie nowy etap muzycznej kariery. Ten etap nosi tytuł Moizm.

Po wykorzystaniu szansy jaką otrzymał dzięki telewizyjnemu sukcesowi, Makowiecki utrzymał wysoki lot swojej twórczości. Zarówno jego solowe dokonania jak i działalność w zespole, spotykały się z aprobatą publiczności i krytyków. W międzyczasie muzyk udzielał się w wielu projektach, w tym założonym wraz z Wojciechem Powagą, Przemysławem Myszorem, Michałem Mioduszewskim i Damianem Pielką składzie No!No!No!, którego debiutancki i jedyny album otrzymał dwie nominacje do nagrody Fryderyka. Producentem płyty był Marcin Bors, współpracujący m.in. z Pogodno, Hey! i Muchami.

W 2013 roku 30-letni wówczas Makowiecki wrócił na scenę. Był to powrót spektakularny, który zapoczątkował singiel Holidays In Rome. Kawałek zebrał niemal wyłącznie pozytywne opinie, także wśród prasy traktującej o muzyce alternatywnej. Nowe oblicze twórczości Makowieckiego, świeża, taneczna elektronika przysporzyła mu kolejnych fanów. Piosenka była zwiastunem większych zmian, które miały nastąpić za sprawą nadchodzącego wydawnictwa. Album Moizm ukazał się 8 października nakładem wytwórni Sony.

Ubiegłoroczny krążek przedstawił Tomka Makowieckiego od zupełnie nieznanej dotychczas strony. Bogata gatunkowo płyta stanowi podróż przez muzyczne fascynacje artysty. Dziesięć piosenek złożyło się na jedno z najciekawszych wydawnictw 2013 roku. Warto dodać, iż od początku do końca Moizm jest dziełem jednego człowieka – prócz skomponowania utworów, Makowiecki zajął się także produkcją płyty. Na krążku gościnie pojawili się m.in. Józef Skrzek, Daniel Bloom i Władysław Komendarek.

Dla wielu słuchaczy, Moizm na nowo odkrył postać Tomka Makowieckiego. Płyta w doskonały sposób łączy najnowsze trendy związane z muzyką elektroniczną z echem przeszłości, czego najlepszym dowodem jest obecność Władysława Komendarka w utworze Ostatni brzeg II. Jednocześnie Makowiecki udowodnił, że nie stracił nic ze swojego dawnego oblicza. Piosenki takie jak Zabierz mnie, Na szlaku nocnych niedopałków czy Your foreign books to ukłon w kierunku lirycznych ballad, którymi muzyk z Gdyni zasłynął na początku kariery. Teksty kawałków na Moizm są dziełami Romana Szczepanka, Marka Jałowieckiego, Jakuba Staruszkiewicza i Kuby Wandachowicza, doskonale znanego dzięki grupie Cool Kids Of Death.

Wygląda na to, że po siedmioletniej wydawniczej ciszy, Tomek Makowiecki powrócił na dobre. W przygotowaniu jest już kolejny album, który ma w jeszcze szerszy sposób oddać istotę muzycznych poszukiwań gdańskiego artysty. Nie pozostaje nic innego niż zasłuchać się w Moizimie i bacznie obserwować jego kroki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Sasha Boole w Morning Coffee and More
Wedrowcy_02b
Golec uOrkiestra w Filharmonii Łódzkiej
dzem-13
Dżem w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*