tomaszsW czwartek, 29 lipca w klubie Wytwórnia zorganizowano kolejne spotkania z cyklu III Letniej Akademii Jazzu. Gwiazdą muzyczną był legendarny Tomasz Szukalski Quartet.

 
Wszystko rozpoczęło się o godz. 11 wykładem na temat roli instrumentarium elektronicznego w jazzie, który poprowadził, tak jak późniejszy warsztat, Bernard Maseli. O 18:30 rozpoczęła się projekcja filmu z serii Ken Burns Jazz „The True Welcome”, o godz. 20 koncert Tomasz Szukalski Quartet.

Wieczorny występ był szczególnie atrakcyjny dla wielbicieli saksofonu. Lider zespołu to bowiem światowej klasy saksofonista, legenda polskiego jazzu, jedna z największych indywidualności europejskiej sceny muzycznej.  Współpracował zarówno z polskimi jak i europejskimi jazzmenami, m.in. Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Arildem Andersenem, Dave Hollandem, Edwardem Vesalą .

Tomasz Szukalski Quartet, który wystąpił w Wytwórni, to kontynuacja zespołu The Quartet, jednego z najpopularniejszych zespołów jazzowych lat 80. Program koncertu nawiązywał do balladowej stylistyki legendarnej płyty Kwartetu Tomasza Szukalskiego „Tina Kamila”, jednej z najpiękniejszych płyt w historii polskiego jazzu.

– Tomasz Szukalski to niedościgniony mistrz saksofonu, muzyk totalny, wprost nawiązujący swoja grą do spuścizny Johna Coltrane’a. Gra jazz bezkompromisowy i energetyczny, czerpiący z najlepszych tradycji  gatunku, ale i nowoczesny w brzmieniu – mówi Michał Padkowski, koordynator sceny jazzowej klubu Wytwórnia.

 
Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet
Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski QuartetTomasz Szukalski Quartet
Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet
Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski QuartetTomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet
Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet
Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet Tomasz Szukalski Quartet
Tomasz Szukalski Quartet

/foto Przemek Sikora / muzyczneobrazki.pl info. mat. pras.
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
18042013_100
Magnificent Muttley w Łodzi Kaliskiej (foto)
pg_psychocukier_17_0376
Psychocukier w Scenografii (foto)
Bitamina w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*