stankoW niedzielę, 27 października o godz. 20 w Klubie Wytwórnia rozpocznie się koncert Tomasz Sańko New York Quartet z projektem Wisława. Bilety: 100 zł lub 90 zł z kartą klubu Wytwórnia.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten niezwykły koncert. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Stańko”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy w czwartek (24 października), o godz. 22 Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzyma ją najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, bilety otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od rafal_pab… marcinpod…

Album „Wisława” – zadedykowany Wisławie Szymborskiej – spotkał się z entuzjastyczną reakcją krytyków. „Tomasz Stańko nie zmienia stylu. Jak Miles Davis” – czytamy w jednej z recenzji. „On styl doskonali, cyzeluje detale z elegancją i smakiem. Ma dobrą rękę do muzyków, a kiedy już się z nimi zgra, tworzy dzieła na miarę >Wisławy<”.  Inny recenzent zauważa: „Krzyczeć z radości można było przed otwarciem pudełka, krzyczeć można i po. Choć to drugie zapewne bardziej przyjemne”.

Koncert w Wytwórni ma szansę wywołać równie emocjonalne reakcje. Tomasz Stańko New York Quartet na nowo zinterpretuje muzykę z płyty, będącej hołdem dla polskiej poetki, eseistki, noblistki.

Stańko zaznacza, że lekturze słów Wisławy Szymborskiej zawdzięcza wiele pomysłów i inspiracji. – Spotkania z nią i współgranie z jej poezją nadały rozmach także i tej muzyce, którą chciałabym z szacunkiem dedykować jej pamięci – podkreśla.

Na kontrabasie zagra Ben Street, artysta o niezwykłej wrażliwości harmonicznej i rytmicznej. W składzie, który wystąpi na scenie przy Łąkowej 29, Stańko grał na festiwalach w Wiedniu i Kopenhagdze. Album „Wisława” powstawał w czerwcu 2012 roku w Nowym Jorku; mieście, które dla Stański jest drugim domem. To tam komponuje, uczestniczy w artystycznym życiu i śledzi muzyczne aktualności.

Wystąpią:
Tomasz Stanko – trumpet
David Virelles – piano
Ben Street – bass
Gerald Cleaver – drums

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kossowska3
Beata Kossowska w New Yorku (zakończny)
balet_179
IX Gala Baletowa w Teatrze Wielkim (zakończony)
Córka trenera w Kinie Helios (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*