Tomasz Mreńca w Muzeum Książki Artystycznej (foto)

mrenca05W niedzielę 22 października w Muzeum Książki Artystycznej, w ramach cyklu „Tylko spokój nas uratuje” wystąpił Tomasz Mreńca.

Tomasz Mreńca to wszechstronny artysta-muzyk, skrzypek, kompozytor, multiinstrumentalista. Twórca projektów indywidualnych i zbiorowych oraz autor muzyki do spektakli teatralnych, pokazów mody, instalacji artystycznych. Jest współautorem projektu Venter, oscylującego pomiędzy muzyką ambientową, elektroniczną, akustyczną i klubową.Duet Venter koncertował na największych festiwalach muzycznych w Polsce (między innymi Opener i Audioriver). Nagrał album z międzynarodowym kolektywem The Frozen Vaults, który ukazał się w paryskiej wytwórni Voxxov Records. Przy jego okazji współpracował z Bartoszem Dziadoszem, tworząc i rejestrując muzyczne eksperymenty. Tomasz Mreńca zajmuje się także komponowaniem ilustracji muzycznych na potrzeby spektakli teatralnych. Tworzy przestrzenną muzykę na pograniczu gatunków, balansując pomiędzy brzmieniami akustycznymi i elektronicznymi. Jego kompozycje oparte są na złożonych, nakładających się na siebie partiach skrzypcowych. Bogaty, ilustracyjny charakter muzyki pogłębia stosując syntezatory analogowe, klawiaturę nożną, loopery i rozmaite procesory wpływające na brzmienie instrumentów.

„Tylko spokój nas uratuje” to cykl koncertów, które w oryginalnej i niecodziennej przestrzeni Muzeum Książki Artystycznej pozwolą wszystkim chętnym na wyciszenie się od codziennego zgiełku i pośpiechu. Widząc tempo dzisiejszego życia chcemy naszą inicjatywą wesprzeć ideę „slow life”. Zaproszeni artyści w ciekawy i różnorodny sposób nawiązywać będą do „spokoju”, często jednak traktując ten motyw ambiwalentnie. Spodziewajcie się muzyki, która Was wyciszy, da wytchnienie, wzruszy, ale zmusi również do refleksji. Dotychczas odbyły sie koncerty: – Hani Rani & Dobrawy Czocher  i opisywanego tutaj  Tomasza Mreńcy. Najbliższy  już w czwartek 26 października – zagra Resina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *