licak_2_JNO_201327 września o godz. 20 w Ciągotach i Tęsknotach rozpocznie się koncert Tomek Licak Trio. Wstęp jest bezpłatny.

Tomasz Licak kompozytor i saksofonista jazzowy, urodzony w 1986 roku w Szczecinie. Absolwent wydziału muzyki rozrywkowej Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania) na wydziale kompozycji (2012). Regularnie współpracuje z wieloma duńskimi, polskimi oraz niemieckimi muzykami (m. in. Anders Mogensen, Simon Krebs, Rudi Mahall, Kasper Tom Christiansen, Richard Andersson, Marek Kądziela). Oprócz własnego trio, w skład którego wchodzą perkusista Rasmus Schmidt i kontrabasista Richard Andrsson, tworzy znany już na polskiej scenie jazzowej zespół KRAN oraz polsko-duński kwintet Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet. Jest laureatem nagród Grand Prix na 49. festiwalu Jazz nad Odrą w 2013 roku uzyskanego wraz z zespołem Tomek Licak/Radek Wośko Quartet feat. Carl Winther oraz Grand Prix konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010 (uzyskanego z zespołem Outbreak Quartet) oraz nagrody indywidualnej Krokus Jazz Festival w roku 2009 w Jeleniej Górze. Regularnie koncertuje z różnymi formacjami, zarówno autorskimi jak takimi jak chociażby: Horn Amok, Krebstet, czy Licht An!. Ma na swoim koncie płyty: Entrails United (Licak/Wośko Quartet) , K.R.A.N (Kran), Last Call (The Outbreak Quartet), Quintet feat. Anders Mogensen. Jego najnowszy projekt to polsko-duński sekstet Trouble Hunting, który wykonuje muzykę autorską w równym stopniu łączącą improwizację oraz kompozycję. W kwietniu 2012 ukazała się debiutancka płyta zespołu (wyd. Multikulti). Płyta znalazła się w pierwszej dziesiątce większości rankinków nalepszych wydawnictw 2012 z udziałem polskich muzyków. Jest jednym z inicjatorów Szczecin Art Enseble grupy zajmującej się twórczością eksperymentalną. W dorobku kompozytorskim posiada m.in. utwory na mniejsze składy od trio do sekstetu oraz na big band, jest też autorem muzyki do baśni filmowej Sobotnia Góra, bydgoskiej reżyserki Marty Filipiak.

Ivars Arutyunyan pochodzi z Łotwy, pomimo młodego wieku miał okazję koncertować z takimi znakomitościami jak: Jerry Bergonzi, Tomas Franck, vard Wiik, Carsten Dahl, Jakob Dinesen, Karl Martin Almqvist, Håkan Brostrom, Eero Koivistoinen, Franceso Cafiso, Carl Winther. Koncertował na festiwalach jazzowych na całym świecie: w Tanzanii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Austrii, Belgii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Czechach, Niemczech, Danii oraz w Polsce. Wielokrotnie utytuowany w konkursach: Grand Prix Hoeilaart International Jazz Contest, Yamaha Drumday, Getxo International
Jazz Contest.

Andreas Lang mieszka w Berlinie, bardzo doświadczony artysta uznawany za jednego z najzdolniejszych duńskich basistów młodego pokolenia. W roku 2008 duński związek muzyków docenił jego dokonania, przyznając mu prestiżową nagrodę, muzyka jazzowego roku w Danii centralnej. Wielokrotny uczestnik jednego z największych w Europie festiwali Copenhagen Jazz Festival, w wielu różnych konfiguracjach. Współpracuje na terenie Danii oraz Niemiec z takimi zespołami jak: A la Cour, Anders Mogensen Gifted Youth, Fusk, Lotus Eeaters, PHILM, Wolke 9, QUARTZ i wiele innych. Na stałe współpracuje i koncertuje z muzykami takiej klasy jak: vard Wiik, Rudi Mahall, Hans Ulrik, Kresten Osgood, Philip Gropper. Andreas Lang jest też aktywny jako kompozytor, pisze muzykę dla własnych projektów oraz dla licznych formacji w których funkcjonuje jako sideman. Niezwykle rozchwytywany basista, nieustannie koncertujący w całej Europie i poza jej granicami.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
deriglasoff
Deriglasoff Band w DOMu
mikrokolektyw
Mikrokolektyw w Bajkonurze
Soundedit ’19 – Złota Jedenastka!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*