movies

W dniach 8-9 kwietnia w Kinie Szpulka Łódzkiego Domu Kultury, w ramach Festiwalu Filmowego Tofifest, odbędzie się przegląd filmów Movies from the Heart of Poland kina fabularnego i kina dokumentalnego. Wstęp na poszczególny blok: 8 zł.

Najlepsze krótkie filmy ostatnich 15 lat nagradzane na festiwalu w Gdyni, MFF Tofifest, IFF Slamdance w USA, Cinema du Reel w Paryżu lub honorowane nagrodą BAFTA. Znajdziemy w nich obraz współczesnej Polski i Europy na początku XXI wieku, pokazany na wiele filmowych sposobów. Filmy przeglądu łączy region kujawsko – pomorski, z którego wywodzą się ich twórcy.

Przegląd  „Movies from the Heart of Poland” składa się z dwóch, dwugodzinnych bloków – kina fabularnego i kina dokumentalnego. W obu blokach filmy przeplatamy teledyskami. Do przeglądu wybrane zostały jedynie produkcje cechujące się wysokimi walorami artystycznymi, znakomicie sfilmowane i doceniane przez jurorów wielu festiwali.

W bloku fabularnym znalazły się m.in. „Emilka Płacze” Rafała Kapelińskiego (nagrody główne na Slamdance IFF, festiwalu w Gdyni i Grand Prix Tofifest 2006), „Tajemnica spowiedzi” Agaty Jagodzińskiej (BAFTA Award 2012) czy „Na własne ryzyko” Jacka Piotrowskiego (Złoty Anioł Tofifest 2013). W bloku dokumentalnym nagrodzona na kilkunastu festiwalach „Czarna niedziela” Jarosława Piskozuba i Macieja Jasińskiego, „Elektryczka” Macieja Cuske (Cinerail FF Paris, Mediawave FF Gyor, Krakowski FF), „Taksówkarz” Ryszarda Kruka (KultOff Kino TVP, Floranopolis FF Brazylia, Tallin FF Estonia) czy „Za płotem” Marcina Sautera (Cinema du Reel Paris, Vilnius ESFF, London Film Schol FF).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hurt_locker
Wieczór Oskarowy w Cytrynie
w939_plakat
Balkan Fest II
Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie Bodo

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*