„Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim” od 3 do 11 września zagości na platformie VOD Think Film. To jednak nie koniec atrakcji. Organizatorzy wspólnie z TME Polówka zapraszają na ostatnie chwile Filmowego lata. Przy Piotrkowskiej 217 od 9 do 11 września odbędą się bezpłatne pokazy plenerowe (m.in. „Córka” Maggie Gyllenhaal, „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza).  Sprawdź harmonogram bezpłatnych pokazów!

 

Filmowe lato w łódzkim na Think Film

Mimo pierwszych żółtych liści, dziewiątki w rubryce z miesiącem w kalendarzu oraz wcześniejszych zachodów słońca Filmowe lato w łódzkim trwa w najlepsze. Pierwszy i drugi  weekend września będzie doskonałym przedłużeniem wakacji. Od 3 do 11 września Organizatorzy zapraszają na onlinową część wydarzenia, która odbędzie się na platformie Think Film. W programie zaprezentowane zostaną wybrane filmy krótkometrażowe ze Szkoły Filmowej w Łodzi, m.in. nagrodzona podczas 12. Festiwalu Kamera Akcja animacja Natalii Durszewicz pt. „Bestie wokół nas”. Ponadto będzie można zobaczyć kultową już „Aleję gówniarzy” Piotra Szczepańskiego (10.09, Think Film). Reżyser w swoich pesymistycznych kadrach burzy przestarzały mit „Ziemi Obiecanej”. To realistyczna opowieść o Łodzi sprzed dwóch dekad skupiona na konkretnym człowieku i jego problemach. Nie lada gratką będzie pokaz prywatnych filmów wyselekcjonowanych z domowych archiwów. Celuloidowa taśma filmowa jest dzisiaj zabytkiem, obiektem niemalże muzealnym. Przez lata była jednak zapisem bieżących sytuacji, pięknych chwil i najważniejszych momentów życia. Home Movies Day to inicjatywa, która ocaliła od zapomnienia wiele zrealizowanych na taśmie filmowej nagrań, których autorami są mieszkańcy województwa łódzkiego. Zmontowane wspomnienia układają się we wzruszającą i nostalgiczną narrację, którą można będzie obejrzeć również na platformie Think Film. Wisienką na torcie będą „Filmowe historie mówione” (do zobaczenia również 11.09 na Think Film). „Jaki jest twój filmowy dom?” – na to pytanie starają się odpowiedzieć mieszkańcy Łodzi i regionu. Łączący wspomnienia różnych pokoleń materiał jest rezultatem „Włącz dostęp. Warsztatów reportażowych”. Zapis żywych wspomnień to piękna i sentymentalna podróż do dawnych czasów, podczas której nie zabrakło historii związanych z Kinem Bałtyk, „Królem Lwem” czy nawet… pornografią na kasetach VHS. Autorkami i autorami „Filmowych historii mówionych” są uczestniczki i uczestnicy warsztatów: Michalina Dyczkowska, Patryk F. R. Ostrowski, Małgorzata Piotrowska, Marek Szczepański i Dorota Wituła.

Filmowe lato & TME Polówka

Festiwal Kamera Akcja we współpracy z TME Polówka zaprasza na zakończenie wydarzenia „Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim”. Piotrkowska 217 na trzy wieczory (9-11 września) zamieni się w kino plenerowe. Nie zabraknie dramatu o macierzyństwie, biografii muzycznych czy najnowszego polskiego kina. Pierwszym pokazem plenerowym będzie (9.09, piątek, g. 22:00) „Aline. Głos miłości”. Film Valérie Lemercier to nagrodzona Cezarem biografia muzyczna inspirowana życiorysem Céline Dion. Hagiograficzne spojrzenie na karierę wielkiej gwiazdy muzyki pop łączy się z widowiskowością. To film-koncert, który warto przeżyć! Sobotni wieczór (10.09, g. 20:00) będzie z kolei należał do Maggie Gyllenhaal. „Córka” (jej reżyserski debiut) nominowana do trzech Oscarów to równoległa układanka na temat roli matki oraz kobiecości. Gyllenhaal z gracją i niebywałą delikatnością zapowiada swoją wielką reżyserską karierę. W obsadzie nagrodzona Oscarem Olivia Colman, Jessie Buckley i Dakota Johnson. Fani dobrej muzyki również znajdą coś dla siebie. „Bohemian Rhapsody” (11.09, niedziela, g. 20:00) to pierwsza niedzielna propozycja w ramach pokazów plenerowych. Życie Freddy’ego Mercury’ego to gotowy scenariusz na przebój filmowy. Bryan Singer i Dexter Fletcher postanowili uwiecznić legendarnego wokalistę Queen z niespotykanym dotąd rozmachem. To przepiękna historia o miłości i pasji, w której emocje są dla twórców równie istotne, co koncerty i złote płyty. Nagrodzona Oscarem rola Ramiego Maleka to jedna z najbardziej podziwianych kreacji ostatnich lat. Zaraz po „Bohemian Rhapsody” na publiczność czekać będzie rewelacja ostatniego Festiwalu w Gdyni. „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza (11.09, niedziela, g. 22:00) to wzruszająca quasi-autobiografia, w której w dziecięcy świat ingerują „dorosłe problemy”. W obsadzie nagrodzony Orłem Maciej Stuhr, którego rewelacyjna rola dopełnia kolorowy i wielowarstwowy film Aksinowicza.

 

Harmonogram bezpłatnych pokazów online na platformie VOD Think Film

 

3.09 / SOB* — „Bestie wokół nas”, reż. Natalia Durszewicz

4.09 / ND* — „Wenus z Willendorfu”, reż. Zuzanna Grajcewicz

5.09 / PON* — „Ballast”, reż. Daniel Howlid

6.09 / WT* — „Nie masz dystansu”, reż. Karina Paciorkowska

7.09 / ŚR* — „Saszka”, reż. Katarzyna Lesisz

8.09 / CZW* — „Piołun”, reż. Maria Ornaf

9.09 / PT* — „Portret kobiecy”, reż. Natalia Durszewicz

10.09 / SOB* — „Aleja gówniarzy”, reż. Piotr Szczepański

11.09 / ND* — Home Movies Day oraz Filmowe historie mówione, autorki i autorzy: Michalina Dyczkowska, Patryk F. R. Ostrowski, Małgorzata Piotrowska, Marek Szczepański i Dorota Wituła.

 

*Bezpłatny dostęp przez cały dzień na platformie Think Film: www.thinkfilm.pl

 

TME Polówka z Festiwalem Kamera Akcja – harmonogram bezpłatnych projekcji

9 września (PIĄTEK) / Piotrkowska 217 (wrotkarnia):

22:00 | „Aline. Głos miłości”, reż. Valérie Lemercier

10 września (SOBOTA) / Piotrkowska 217 (wrotkarnia):

20:00 | „Córka”, reż. Maggie Gyllenhaal

11 września (NIEDZIELA) / Piotrkowska 217 (wrotkarnia):

20:00 | „Bohemian Rhapsody”, reż. Bryan Singer

22:00 | „Powrót do tamtych dni”, reż. Konrad Aksinowicz

 

Wstęp wolny na wszystkie projekcje. Szczegóły na www.polowka.com

 

„Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim” realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022 oraz z budżetu Miasta Łodzi. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi. Partnerami są: PURO Łódź, Muzeum Kinematografii, TME Polówka, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie, Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki Z/S w Działoszynie, Szkoła Filmowa w Łodzi, Łódź Film Commission, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Uniwersytet Łódzki, Think Film. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Magazyn Kalejdoskop, Plaster Łódzki. Organizatorem wydarzenia jest Festiwal Kamera Akcja.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
charliekochakobiety
Charlie Kocha Kobiety
noc_ksiazek_406
ENEMEF: Noc Książek
Ostatnia prosta. Nabory na animarkt pitching i warsztaty tylko do końca sierpnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*