IMG_5002W środę 15 lipca o godzinie19:30, na boisku szkolnym  przy ul. Czajkowskiego na Widzewie Wschodzie  – rozegrany został pierwszy mecz w okresie przygotowawczym pomiędzy  drużyną  A klasy TMRF Widzew z  Brasil Soccer Academy . Był to pierwszy  mecz  w okresie przygotowawczym drużyny TMRF, która niedawno  awansowała do A klasy.

Drużyna Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego Widzew założona została rok temu przez kibiców, którzy sami są jej zawodnikami. Przeciwnikiem tego meczu sparingowego był  Brazil Soccer Academy. Cały zespół złożony jest z zawodników, którzy występowali niegdyś w II i III lidze brazylijskiej. Drużyna jeździ po świecie i spotyka się na boisku z lokalnymi zespołami.  Jednym z najbardziej znanym piłkarzem  w zespole Brazil Soccer Academy  był z BSA Jefferson Luis Rocha Franco „Je” – wychowanek Grêmio Porto Alegre, który w przeszłości grał w klubie  francuskim AS Nancy Lorraine czy saudyjskim Ettifaq FC.

Mecz z TMRF stanowił rozpoczęcie ich tournee po Polsce. Niestety, meczu nie udało się dograć do końca. Do przerwy piłkarze z Brazylii prowadzili 1:0 i taki wynik utrzymywał się do 80 minuty, gdzie nastąpiło przerwanie meczu. Przyczyną przerwania spotkania było rzucenie na boisko dwóch odpalonych rac przez kibiców Widzewa. Mecz niestety został niedokończony w wyniku działań interwencyjnych policjantów w stosunku do kibiców. Wyniku zajść jednemu z policjantów trzeba było udzielać pomocy medycznej po uderzeniu w głowę. Uszkodzone zostały również radiowozy. Tego dnia akurat obserwatorzy ze służb mundurowych  pojawili się w dużej ilości jak na taki mecz sparingowy.

Po tym całym wydarzeniu  przedstawiciele klubu TMRF Widzew Łódź opublikowali do mediów oświadczenie w tej sprawie. Poniżej przedstawiona jego treść:

Oświadczamy, że odpowiedzialność za wydarzenia wokół boiska pod koniec meczu, ponosi tylko i wyłącznie policja. W wyniku jej natarcia na tłum kibiców – 2 (słownie: dwie) zapalone race wylądowały na boisku, a dalszy konflikt eskalował. Chcemy tylko przypomnieć, że w piśmie kierowanym do policji w tym roku informowaliśmy, że jedynym zagrożeniem jakie widzimy przy okazji meczów TMRF Widzew jest prowokacyjne zachowanie policji i dzisiejszy dzień potwierdził to w 100%. W związku z tym po raz kolejny oświadczamy, że nie zabiegamy, ani nie potrzebujemy obecności policji na meczach rozgrywanych przez TMRF Widzew, ponieważ jej funkcjonariusze stwarzają zagrożenie dla zdrowia kibiców uczęszczających na nasze mecze.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 2:0 (foto)
IMG_1223
U-20: Polska – Szwajcaria 2:3 (foto)
IMG_0126
Trwa budowa stadionu przy al. Piłsudskiego 138 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*