dyska_041012_151Old Is Gold – co można tłumaczyć jako „stare, ale jare”, albo „w starości źródło”.  To tytuł najnowszej płyty znanego zespołu T. Love, który 2 listopada miał swoje spotkanie autorskie w Empiku w łódzkiej Manufakturze.

O płycie, najnowszym dziecku formacji opowiadał Muniek Staszczyk i Sidney Polak. Artyści tym razem zmierzyli się z bluesem i folkiem lat 50-tych. Nie uważają, aby w jakikolwiek sposób wzorowali się na twórczości twórców retro, ale po prostu uznali, że dojrzeli do tego, aby sięgnąć do korzeni muzyki. Uważają określenie „celebryta” za obraźliwe, bo są artystami i tworzą, nie koniecznie pod publiczkę, tylko to, co akurat w danym momencie im w duszy gra.

Taka jest też ta płyta, która wyrosła z przeżyć, doświadczeń i potrzeb zespołu. Muniek stwierdził, że nie muszą uczestniczyć w pędzie, jaki ogarnął świat. Swoją twórczością chcą zatrzymać odbiorcę, zmusić go do refleksji, a przynajmniej wyhamowania w pogoni za kasą. Rozmowę zakończyło stwierdzenie Sidneya – Muzykę się robi, muzyki się słucha, a nie o niej rozmawia. Czego i Wam odbiorcy życzymy.

Zobacz także:

Juwenalia UŁ 2012 – T.Love (foto)

T.Love w Wytwórni (foto)

Święto Łodzi 2011 – Natalia Kukulska, T.Love (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ukeje_1
Ukeje w Wytwórni (foto)
23lipca_168
Trawniki Kultury – 23 lipca (foto+wideo)
kultt
Kult w Dekompresji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*