Poprzez niczym nieskrępowany taniec mają pobudzić wyobraźnię, pozwolić na poznanie własnego ciała i wejście w dialog ze sztuką. Od 1 lipca 2020 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi rozpoczęły się warsztaty ruchowe online inspirowane sztuką. „Tkanie Ruchu” to cykl zajęć skierowanych do dorosłych i młodzieży w wieku 16+. Odbywają się w każdą środę o godzinie 17.00.

Każde z zajęć skupiać się będzie na interpretacji ruchowej jednego dzieła z muzealnej kolekcji, w tym prac Międzynarodowego Triennale Tkaniny. Inspiracją do ruchu będą motywy przewodnie, kolorystyka i klimat danego dzieła.

Swoboda, relaks i przyjemność – wszystkich tych czynników będziemy szukać podczas lipcowych zajęć. To nie będą kolejne warsztaty taneczne polegające na nauce narzuconej z góry choreografii. Będziemy interpretować sztukę tak, jak ją czujemy, przez własne doświadczenia, wiedzę i swobodę ruchu – mówi Aleksandra Łaba, choreografka i tancerka, która poprowadzi warsztaty.

Celem zajęć będzie uruchomienie wyobraźni poprzez wolny, swobodny taniec bez określonego schematu. Każdy z nas ma swój niepowtarzalny styl poruszania się, swój własny sposób tańca. Chodzi o to, żebyśmy w tym ruchu poczuli się swobodnie i naturalnie, lepiej poznali swoje ciało, jego możliwości, otworzyli się na otaczającą nas rzeczywistość.

Dzięki formie online warsztatów każdy w swoim domowym zaciszu będzie mógł poczuć się komfortowo i swobodniej, niż podczas zajęć grupowych, bez oceny i potrzeby dostosowania się do pozostałych uczestników. Każdy będzie mógł dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i swoich możliwościach, wyzbywając się ograniczeń i barier, które tak często blokują naszą wyobraźnię.

Zajęcia poprowadzi Aleksandra Łaba – choreografka, tancerka i pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach: choreografia i techniki tańca, tam też ukończyła Studium Pedagogiczne na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej o specjalności: choreografia i techniki tańca. Absolwentka Studium Animacji Kultury w Kaliszu, kierunek: taniec współczesny. Od 2009 roku tancerka związana z Pracownią Fizyczną, gdzie głównym narzędziem pracy jest taniec współczesny, improwizacja i kontakt improwizacja. Współpracuje z teatrami dramatycznymi, lalkowymi i teatrami tańca. Tworzy autorskie projekty ruchowe, warsztaty oraz spektakle taneczne.

Warsztaty otrzymały dotację celową z Programu Wsparcia i Rozwoju Edukacji Kulturalnej w Łodzi realizowanego przez Urząd Miasta Łodzi.

Bilety wstępu do kupienia: https://bilety.cmwl.pl/

Liczba miejsc ograniczona.

Więcej szczegółów odnośnie zapisów i przebiegu warsztatów można znaleźć na stronie: https://cmwl.pl/public/informacje/tkanie-ruchu-nowe-warsztaty-on-line,179

 

W SKRÓCIE

Najbliższe zajęcia: 08.07.2020 r. (środa), godz. 17.00

GDZIE: Warsztaty zostaną przeprowadzone na platformie Zoom. Link do spotkania prześlemy mailowo w dniu wydarzenia.

UCZESTNICY: Dorośli i młodzież (16+). Grupa max. 15-osobowa. KOSZT: 8 zł. Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu na warsztaty poinformujemy mailowo. Czas trwania: 60 min.

CO BĘDZIE CI POTRZEBNE? – komputer z dostępem do Internetu; – swobodna przestrzeń do poruszania się; – wygodny strój; – koc lub mata; – woda.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: online@cmwl.pl / Magdalena Gonera

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
portgier38
Łódzki Port Gier 38
Łódź za sto lat – jaka będzie?
d_ECOmade_Festival
Łódź ECOmade Festival – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*