W niedzielę, 26 września o godz. 20 w Konkrecie wystąpią Titanic Sea Moon i Pleń. Wstęp – 25 zł.

Titanic Sea Moon rozpoczął działalność w 2017 roku a w jego składzie grają byli członkowie zespołu @ewabraun. Pierwsze koncerty skład zagrał w grudniu 2018 roku. W wakacje 2019 nagrał materiał na pierwszą płytę Exit nr 2020. Na winylu i CD została wydana przez wydawnictwo @Fonoradar Records. Członkowie zespołu wcześniej występowali w wielu zespołach m.in.: ewa braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Najprzyjemniejsi.

Muzyka tria to psychodeliczny trans z elementami kraut oraz postrock. Zespół rozpoczął właśnie pracę nad swoim drugim studyjnym albumem.

Pleń (niem. Heerwurm) – pełznąca masa, złożona z tysięcy maleńkich larw muchówki z gatunku ziemiórki pleniówki. Pleń jest niezwykle rzadkim zjawiskiem, pierwsze wiadomości o nim pochodzą z XVII wieku, ze Śląska. Obserwowany na obszarach górzystych (a także 11 razy w Puszczy Białowieskiej), był również obiektem zabiegów magicznych. Przez ludność Pleń uważany był za zwiastun nieszczęść, wojen i klęsk. Nie wiadomo jaki jest sens wędrówek Plenia.

Podobną nieokreśloność i zapowiedź złego słyszymy na nagraniach z debiutanckiego albumu Plenia. Skład muzyczny łódzkiej grupy zawiązał się w 2017 i artyści zasiedli do prac nad materiałem opartym o improwizacje. Wolne formy muzyczne dopracowywali na koncertach, a później w studio spróbowali oddać klimat tamtejszych wykonań. Podobno to się nie udało i na płytę zarejestrowano coś zupełnie innego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Swiernalis przy Pogonowskiego
gmf_family
Geyer Music Factory 2016
inqbator
Inqubator kameralnie w Z innej beczki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*