19102012_028Rozpoczął się Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival. Jednym z elementów imprezy jest wystawa Tiffany Carbonneau & Dmitry Strakovsky – Kanały / Hymn, którą można obejrzeć w Galerii Imaginarium ŁDK.

Hymn Dmitry’ego Strakovky’ego to interaktywna instalacja składająca się z dwóch części: gry wideo, z której odwiedzający mogą skorzystać i podglądu składającego się z telewizora LCD ze słuchawkami. Kamery i mikrofony skierowane na konsolę z grami, przetwarzają i filtrują dane przechwycone w trakcie korzystania z gry. Wynikiem przetwarzania danych jest abstrakcyjny obraz, który jest wysyłany do telewizora LCD.

Kanały Tiffany Carbonneau, to cykl wideo, które artystka nagrywała podczas ostatnich trzech lat. Znajduje się na nich dokumentacja części zarejestrowanych przez autorkę międzynarodowych dróg wodnych: rzeka Hudson w pobliżu Terminalu Kontenerowego w Nowym Jorku, rzeka Ohio w Louisville, w stanie Kentucky, USA, rzeka Jangcy, jak również inne przemysłowe drogi wodne w Chinach, rzeka Chao Phraya River w Bangkoku, w Tajlandii, i już wkrótce, Wisła w Warszawie w Polsce.

joomplu:43492

– Brzegi rzek odziane w kamienie i żelazo nakreślają przepływ wody, oswajają ją i przygotowują do pracy generując zysk w postaci arterii komunikacyjnych, łącząc globalne społeczności towarem napędzającym kulturę – mówi kurator wystawy, Mariusz Sołtysik. – Układ elektroniczny pozwala na podobny ruch na poziomie mikroskopowym: elektrony przeskakujące od atomu do atomu bezpiecznie przechodzą przez przewodniki i półprzewodniki, tworząc przepływ danych, aby nasze oczy zobaczyły obraz, a uszy usłyszały dźwięk.
 
Wystawa bada naszą (ludzką) zdolność do tworzenia skryptu, do kontroli tego kanału fizycznie oraz za pomocą mediów elektronicznych, które określają naszą współczesną rzeczywistość.

Ekspozycję można oglądać od wtorku do soboty, w godz. 14-18 do 3 listopada 2012 r.

Zobacz także:

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival 2012 – informacje, program

Pomyłka / Tripping point of fauilure (foto+wideo)

CRASH 2.0 – Robert B. Lisek w Galerii NT (foto)

Ape-X w Galerii NT (foto+wideo)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2409
Wszyscy ludzie będą siostrami w ms2 (foto)
USE_Marta_Zajac_5
Stany Zjednoczone Europy w Łodzi (foto)
_DSC7505_copy
Anna Baumgart i Andrzej Turowski w Atlasie Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*