tibeePo ponad ponad dwóch latach od wydania „Earthshine” Tides From Nebula powracają z trzecim albumem. Nowa płyta będzie zatytułowana „Eternal Movement” i ukaże się na całym świecie 2 października. Muzycy zagrają w Łodzi 10 października w Klubiecenografia. Bilety kosztują  32 zł (przedsprzedaż) / 37 zł (w dniu imprezy).

Zespół na pół roku zamknął się w swoim studio i w 100 % skupił na pisaniu nowego materiału. Inspiracją do nowych kompozycji były dla muzyków fundamentalne pytania o byt, świadomość i tożsamość. Tytułowy „Eternal Movement” to ruch na poziomie elementarnym. Gdy przyjrzymy się światu w mikroskali, wejdziemy głęboko w atom, zostaje tylko energia, a więc ruch. Wszystko czym jesteśmy, a czego nie widzimy, to tak naprawdę ruch.

Jak mówią muzycy, nowy krążek to ich najbardziej energetyczny i pełen światła album. Jest również najbardziej kolorowy pod względem brzmieniowym. Podczas nagrywania zostało użytych kilkanaście gitar, kilka zestawów bębnów oraz niezliczona ilość brzmień klawiszy. Produkcją płyty zajął się Norweg Christer-Andre Cederbeg, który był producentem m.in.ostatniego albumu grupy Anathema – „Weather Systems”.

Zobacz także:
Tides From Nebula w Improwizacji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
James Harries w TU
27lux
Luxtorpeda w Dekompresji
promo
Iron Butterfly w klubie Wytwórnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*